با ما همراه باشید

تابلو فرش ها از نظر طرح و مدل نیز به دسته های زیادی مانند مناظر طبیعی ، طرح های گل ها ، حیوانات ، چهره های معروف ، نقاشی های معروف دنیا و… در نتيجه تنوع رنگ و زيبايي فرشهاي بافته شده با الياف پلياستر يا ترکيبهايي از پلياستر و الياف ديگر مانند اکريليک بيشتر است. اما اگر ابریشم نرم و گچی رنگ شد و بویی شبیه سوختن کاغذ ایجاد کرد یعنی ابریشم به کار رفته در تابلو فرش مصنوعی است. 1) نخ ابریشم : زیبا ترین تابلو فرش ها از جنس ابریشم می باشند که بسیار لطیف و ظریف هستند به همین علت نفش و طرح در آن نسبت به دیگر جنس ها وضوح بیشتری دارد ، این تابلو فرش ها بسیار لوکس و گرانبها هستند البته نخ ابریشم ممکن است طبیعی یا منصوعی باشد که در قیمت آن اثر گذار است . به صورت کلی پشم، ابریشم یا پنبه در فرشهای دستباف مواد اصلی است. ۲ متر بافته میشود ، همانطور که از نام این کالای باارزش و هنری پیداست کاملا جنبه تزیینی دارد و همچون تابلو روی دیوار نصب میشود و جلوه زیبایی به محیط میدهد.

2- حواستان باشد که تابلو را بر روی دیوار نسبت به وسط مبل تراز کنید نه اندازه دیوار یا چیزهای دیگر. در این مقاله از چیدانه به همه این سوالات پاسخ میدهیم و به شما کمک میکنیم که بر اساس سبک دکوراسیون منزلتان، بهترین تابلو فرش را انتخاب کنید و آن را در چشمگیرترین جای خانه بیاویزید. شاید بتوان تابلوهای جادویی و رنگین را یکی از مفهومیترین تزئینیها دانست ؛ یعنی یک شی زینتی که تاریخ ، معنا ، فرهنگ و اصالت ایرانی را در خود جای داده است. چون برای بافت تعداد گره بیشتر در یک اندازه معین، لازم است که از گره های ریزتر و در نتیجه مواد اولیه و مصالح ظریف تر استفاده نمود . بیشتر بخوانید: ارتفاع مناسب نصب تابلو، چقدر باشه بهتره؟ مناسبترین ارتفاع نصب تابلو فرش چیزی حدود 20 الی 30 سانتیمتر بالاتر از لبهی مبل است. به تعداد گره بکار رفته در هفت سانتیمتر طولی بافت ( چه در عرض و چه در ارتفاع ) رجشمار می گویند. در طول تاریخ مناطق مختلفی از کشور مبادرت به بافت تابلو فرش کرده اند، بهترین تابلو فرش های دستباف در شهر تاریخی، خوش آب و هوا در ۸ کیلومتری جنوب غرب تبریز یعنی سردرود تولید می شود.

توجه داشته باشید که تابلو فرشها در هیچ صورتی نیاز به شست و شو ندارند، اما اگر به هر علتی تابلو کثیف شود و نیاز به تمیز شدن پیدا کند بهترین گزینه و پیشنهاد این است که از مراکز قالی شوییهای معتبر که در این زمینه تخصص و مهارت دارند کمک بگیرید. این فرش همان فرش “بهارستان” است که اعراب بعد از شکست یزدگرد سوم که آخرین پادشاه ساسانی بود، این فرش را به غنیمت بردند. تابلو فرش به خصوص در سبک کلاسیک ( یکی از سبکهای دکوراسیون داخلی ) از عناصر ویژه و منحصر به فرد زیباسازی داخل خانههاست. تابلو فرش در دکوراسیون منزل یک عنصر دکوراتیو هنری، لوکس و با اصالت است. نماد های نقشه های فرش ایرانی و الگوهای اصلی فرش ایرانی قدیمی ، به عنوان یک اثر هنری قاب بندی می شود. بنابر این تابلو فرش ها در دو گروه دستباف و ماشینی دسته بندی می شوند، ایران یکی از عمده ترین تولید کنندگان این محصول در جهان است. دسته بندی می شوند که تعداد طرح های تابلو فرش ها به شدت زیاد است و هر نوع سلیقه ای را می تواند راضی کند اما طرح تابلو فرش جدید معمولا از آثار هنری نقاشان معروف هست.

تابلو فرش از زیبا ترین وسایل دکوری محسوب می شوند که یک آثر هنری بسیار لوکس و زیبا هستند که نظر بافت به چند دسته تقسیم می شوند و می توانند ماشینی یا دست بافت باشند که در ادامه انواع تابلو فرش ها را برایتان شرح می دهیم. یک تابلو فرش کوچک بر روی یک دیوار بزرگ و یا یک تابلو فرش بسیار بزرگ بر روی یک دیوار کوچک از نظر زیباییشناختی تناسب ندارد و زیبا نیست. یعنی فقط به این دلیل که دیوار شما کاغذ دیواری است به این معنی نیست که نمیتوانید از تابلو یا اشیا تزئینی دیگری روی دیوار استفاده کنید. علاوه بر این امکان تبدیل عکس به تابلو فرش ماشینی نیز فراهم است. تابلوفرش­هایی که چلۀ ابریشمی دارند، گران­تر هستند، چله یا پرزهای ابریشمی درخشان­تر و ظریف­تر از چله و پرز نخی بوده و قاعدتاً جلوۀ زیباتری به کار می­دهند. یعنی میتوانید تصویر خودتان یا هر عکسی که دوستش دارید را به صورت تابلو فرش در دکوراسیون داخلی منزلتان به کار ببرید. حتی نگاه کردن به این هنر میتواند حال شما را برای مدتزمان زیادی بهتر کند.

دیدگاهتان را بنویسید