برای فروش فرش دستباف به کجا مراجعه کنیم

تحت هیچ شرایطی تابلو را در مقابل نور مستقیم آفتاب خشک نکنید زیرا باعث تغییر رنگ و از دست رفتن درخشندگی آن میشود. توجه داشته باشید که در صورت شستشوی غیر اصولی تابلو فرش میتوانید باعث تغییر رنگ و خراب شدن تابلو شوید. اگرچه وجود قاب ها باعث زیبا تر شدن تابلو فرش ها میشن اما گاهاً برخی از فروشنده ها از این فاکتور برای مخفی کردن عیب های تابلو فرش استفاده می کنن پس همیشه بهتره تا تابلو فرش رو بدون قاب خریداری کنید . تابلو فرش ها به دو گروه دست ساز و ماشینی طبقه بندی می شوند. بدون شک تابلو فرشهای دستباف مانن هر اثر هنریِ دیگری که کار دست انسان است، گرانتر از انواع ماشینی هستند. قیمت تابلو فرش دستباف مینیاتور تمام ابریشم قیمت نسبتا بالایی در مقایسه با دیگر تابلو فرش ها دارد و گرانترین تابلو فرش دستباف است اگر محدودیت مالی ندارید خرید این نوع از تابلو فرش ها اکیدا توصیه می شود. تابلو فرش ، یک فرش زینتی است که برای آویختن بر روی دیوار اتاق و تزیین سالن ها به کار می رود.

با مشخص کردن بودجه مد نظرتان پیش از خرید، در فروشگاه میتوانید با توجه به جنس نخهای موجود و تار و پود فرش که تاثیر مستقیمی روی قیمت آن خواهند داشت، فرش مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید. یکی از بارزترین ویژگی های تابلو فرش های ما طرح های پراز رنگ و نقش همانند فرش های دستبافت است که همین ویژگی بازبودن دستمان در هزاران رنگ به کار رفته در فرش بر خلاف محدودیت رنگی سایر فرش های ماشینی مارا متمایز گرده است . را تبدیل به یکی از اصیل ترین و ماندگارترین هنر های ایرانی نمایید. دقت کنید اگر طرح انتخابی تابلو فرش شلوغ است و از رنگهای زیادی در آن استفاده شده، قاب با طرح و رنگ شلوغ انتخاب نکنید چون طرح فرش خیلی به چشم نخواهد آمد. بافته شده و به کمک قابی زیبا، به اثری هنری تبدیل شده، تابلو فرش میگوییم. این تابلو ها از نظر کیفیت تضمین شده بوده و طول عمر بسیار بالایی دارند.

برای اینکار میتوانید آگهی های بافت تابلو فرش بزنید و یا به بازارهای فرش فروشی در شهر خود مراجعه کنید و به آنها بگویید که بافنده هستید و اگر طرح و نخ و نقشه تابلو فرش خاصی مدنظر آنها باشد که بعد از بافت آن را از شما بخرند سفارش بگیرید. نخ مرینوس در درجه بعد از جنس و مقاومت قرار دارد و در مقایسه با نخ پشم از برتری بسیار بالاتری برخوردار است، به دلیل اینکه نخ­های مرینوس نسبت به پشم باریک­تر هستند، در نتیجه، بافت حاصل زیباتر خواهد شد. طرح فرانسوی از زیباترین طرحهای تابلو فرش بوده که علاوه بر داخل در خارج از کشور نیز طرفداران خاصی دارد تنوع رنگ روح زندگی حرف اول را در اینگونه طرحها میزند. نقش نگار رضوی اولین تولیدکننده نسل جدید تابلو فرشهای ماشینی با طرحهای دستی است که با توجه به فنّاوری روز دنیا توان تولید تابلو فرش ماشینی با هزاران رنگ را داراست. تمام طرحهای تابلو فرش دستی با همان کیفیت روی تابلو فرش ماشینی با هزینهای مناسب در دسترس شما است. الیاف طبیعی قدرت خوبی برای ایجاد گرما دارند، کف دست خود را بر روی تابلو فرش بکشید، اگر گرما را احساس کردید ابریشم کارشده در فرش طبیعی است در غیر این صورت به اصل بودن ابریشم شک کنید.

تمام مواد اولیه این تابلوی دست باف طرح پرچم ایران، ابریشم اعلا بوده (تمام ابریشم) و بافت آن با گره های ترکی انجام شده است. تابلو فرش های ماشینی، امروزه راه خود را به بازار پیدا کردهاند و نسبت به تابلوهای دستباف، ارزانتر هستند؛ به همین خاطر تابلو فرش های دستباف، جزء عناصر تزیینی لوکس و شیک به حساب میآیند. خوشبختانه پیشرفت صنایع فرش دستبافت و ماشینی، امکان تهیه نمونههایی از این هنر را برای همگان فراهم کرده است. اگر تابلو فرش را در اتاقی نصب کردهاید که در سال دو الی سه بار از آن استفاده میکنید، حداقل یک بار در ماه درب اتاق را برای ساعاتی باز نگه دارید تا هوا در اتاق جابجا شود. شما بهراحتی میتوانید با خواندن اطلاعات تابلو فرش ها که معمولا در پشت هر تابلویی درج شده است، اطلاعات لازم در مورد آن تابلو را کسب کنید. هر فرشی نوع گره منحصر به فرد خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید