تابلو فرش ، یک المان اساسی در دکوراسیون خانه – فرش اکسیر

بر اساس تعداد شانه و تراکم می توان دسته های مختلفی از محصولات را داشت . ریز بودن یا درشت بودن گره ها یکی دیگه از مهم ترین نکاتیه که می بایست در حین خرید تابلو فرش به اون دقت کنید . البته باید این نکته رو در نظر داشته باشید که تابلو فرش ها همونطوری که جذابیت زیادی دارن، به همون میزان هم ریزه کاری هاشون زیاده و لذا باید در حین خرید توجه فراوانی به انتخاب هاتون داشته باشید . این موضوع رو در نظر داشته باشید که تابلو فرش هایی با گره های ریز عموماً قیمت بیشتری دارن. آخرین نکته ای که باید در این زمینه در نظر داشته باشید نوع اتصال تابلو فرش شماست . پرداخت تابلو فرش در واقع یک نوع هنر به حساب میاد. اولین چیزی که برای ممانعت از سوخت شدن هزینه هاتون نیاز دارید در واقع توجه به بخش پشتی این تابلو فرش هاست . تابلو فرش 1500 شانه کاشان با تراکم 4500 بافته می شود. با دیدن پشت تابلو فرش می توان میزان تراکم بافت و ریز ی و درشتی گره ها را تشخیص داد.

برای تعیین رج فرش ابتدا نقطه ای از پشت فرش را انتخاب کنید و یک سوزن در عرض فرش قرار دهید. رج فرش چگونه محاسبه می شود؟ عموما گرانی فرش های و تابلو فرش های دستبافت این محصول را از گزینه های روز میز جهت هدیه دادن یا استفاده د دکور منازل حذف می نماید . پرداخت یا روگیری تابلو فرش به معنی ازبین بردن پرزهای اضافی پس از بافت از سطح فرش است. پس از روی کار آمدن دستگاه های بافت در تمام خانه های ایرانی حضور یک تا چند تخته فرش قابل شهود بوده است . به طور کلی این تابلو فرش ها جنبۀ تزئینی داشته و مانند سایر تابلوها روی دیوار نصب می­ شوند و زیبایی و جلوۀ تماشایی به محیط منزل یا محل کار می­ بخشند. اگرچه وجود قاب ها باعث زیبا تر شدن تابلو فرش ها میشن اما گاهاً برخی از فروشنده ها از این فاکتور برای مخفی کردن عیب های تابلو فرش استفاده می کنن پس همیشه بهتره تا تابلو فرش رو بدون قاب خریداری کنید . تخصص تولید تابلو فرش منظره سابلیمیشن در اختیار گروه تولیدی فرش کارپت بوده و می توان بهترین تابلو فرش های سابلیمیشن در قیمت مناسب و کیفیت بالا را از فرش کارپت خریداری نمود .

جالب است بدانید هرچه نقشه شلوغ تر و پر نگاره تر باشد در شانه و تراکم بالاتری بافته خواهد شد چراکه شانه و تراکم بالا بهتر می تواند جزئیات را نمایان سازد . مدت زمان تولید فرش ماشینی بسیار کم تر از فرش های دستبافت است . یک نکته خیلی مهم در رابطه با نگهداری از تابو فرش ها وجود داره و اون هم دور کردنشون از رطوبته . شما کدام یک از طرح ها را بیشتر می پسندید؟ از جمله منطقه آذربایجان، کردستان، فارس، تهران، یزد اصفهان، خراسان، همدان، کرمان، عشایر منطقه ترکمن، اراک، کرمانشا و سیستان و بلوچستان. از جمله طرح ­های معروف تابلوفرش ­های دست­باف می­ باشند. بید زدگی یکی دیگه از مهم ترین مشکلاتیه که گریبان گیر این محصولات میشه . اما اگر به بخش پشتی دقت کنید خیلی راحت تر می تونید این موضوع رو متوجه بشید و برای درک ساده تر می تونید دو سر تابلو فرش رو بهم برسونید تا به سادگی تقارن و یا عدم تقارن اونو متوجه بشید . در کنار این مواد هرگز تابلو فرش ها رو بصورت مستقیم به دیوار گچی و یا آهکی متصل نکنید و همیشه یک حائل بین این دو قرار بدید .

هیچ وقت سعی نکنید تا تابلو فرش رو به صورت مستقیم با میخ به دیوار متصل کنید. رطوبت باعث پوسیدگی سریع این محصولات میشه پس بهتره اونارو روی دیوار هایی که حالت مرطوب دارن نصب نکنید و یا اونا رو در مسیر باد کولر های آبی قرار ندید. این ریزه کاری ها برای افرادی که اطلاعی ندارن می تونه مثل یک تله باشه چون عدم توجه به اونا می تونه هزینه های اونو به باد بده . تابلو فرش ها وسایل بسیار زیبا اما حساسی هستن . ارزش هنری تابلو فرش بیشتر به ترکیببندی رنگی و میزان استفاده از رنگهای طبیعی و ظرافت و هماهنگی نقش و رنگ دارد اما ارزش قیمت بسته به مواد اولیه به کار رفته مانند نوع نخ و ابریشم، کیفیت بافت و اندازه و طرح دارد. اما کارشناسان هنری در مورد فرشهای دستباف عشایری میزان تراکم گره را در کیفیت فرش موثر نمیدانند. ناگفته نماند که بسیاری از کارشناسان هنری خطاهای فرش عشایر را نشانه اصیل بودن این نوع فرش دستباف میدانند و معمولا فرشهای عشایری با خطا را به فرشهای منظم و دقیق شهری ترجیح میدهند. این نوع تابلوفرشها در طرحهای نیمه ابریشم و یا تمام ابریشم توسط استادان بافته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید