تابلو فرش ایرانی جلوهای از هنر طراحی – ایوان فرش

نکته: تراکم قسمتهای پایین فرش معمولاً بیشتر از قسمتهای بالایی آن است. تابلو فرش های ماشینی چون قیمت پایین تری نسبت به نوع دستی دارند بیشتر در بین مصرف کنندگان محبوب هستند البته افرادی که به دنبال کارهای خاص و هنری هستند، ترجیح می دهند این تابلو ها را از نوع دستی و با قیمت بالاتر بخرند. استفاده از این عنصر دکوراتیو در بین ایرانیها بسیار محبوب و مورد توجه است. انتخاب تابلو فرشها سلیقه ای بوده و در هنگام تهیه آن برای منزل، بهتر است به هماهنگ بودن آن با دیگر وسایل خانه نیز توجه کنید، سپس بهترین و شیک ترین مدل را به دلخواه خود انتخاب کرده و برای دیزاین منزلتان استفاده نمایید. اگر قصد خرید تابلو فرش دارید، پیشنهاد میشود نوع بدون قاب آن را انتخاب کرده و پس از خرید خودتان قاب را جداگانه سفارش دهید. اگر میخواهید تابلو هایی با برند خاص و یا بافتهی اساتید مشهور را تهیه کنید، حتما پروسه ی خرید را از طریق فروشگاه های معتبر و یا خود شخص بافنده انجام دهید. در این فروشگاه می توانید عکس دلخواه خود را تبدیل به تابلو ریزبافت با قیمتی ارزان کنید. هنگام خرید این کالای گران قیمت باید به کیفیت بافت، چلهها و هم چنین پرداخت کار توجه کنید و حتی الامکان سعی کنید آن را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید.

تابلو فرش های دستباف با چله ی ابریشمی قیمت بالاتری دارند. 5- تابلو فرش هایی که با نخ ابریشم بافته شده اند قطعا قیمت بیشتری هم خواهند داشت برای اینکه متوجه شوید دارای چله ابریشمی هستند یا خیر باید چله کار را نگاه کنید. تابلو فرشهای ابریشمی زیبا ونفیس که توسط بانوان هنرمند شهرستان توزلوکچو استان قونیه ترکیه با نخ نازکتر از تار مو بافته می شود، یکی از نمادهای معروف این شهر است. این نخ ­ها قبل از ریسیدن به دست آمده و دوام، استحکام و تنوع بیشتر و هزینۀ کمتری دارند. امروزه نخهای ابریشم مصنوعی، نخ پنبه و نخ اکریلیک جایگزین مناسبی برای الیاف طبیعی گرانقیمت همچون ابریشم طبیعی و پشم با کیفیت هستند. امروزه تابلوفرش از جمله لوازم لوکس برای منزل و محل کار به شمار میرود که بیشتر جنبهی تزئینی دارد. تابلو فرش آیتمی لوکس و نفیس به شمار میرود و قیمت بالایی دارد. این تابلو فرش ها عموما گران قیمت بوده و طرفداران خود را دارند. البته در این موارد بهتر است قبلا مطالعه داشته باشید و نمونه کارهای خوب را ببینید تا در هنگام بررسی این موضوع بتوانید به تشخیص درستی برسید.

بااینحال، امروزه همچنان گرانقیمتترین و ظریفترین آثار تابلو فرشهای موجود در بازار جهانی متعلق به کشور ایران است. امروزه تابلو فرش ها بخشی از تزئینات لوکس هر خانه هستند. تابلو فرش قادر است نقش به سزایی در زیباتر کردن دکوراسیون خانه ی شما داشته باشد. این آیتم تزیینی را می توانید در قالب انواع مختلفی ببینید. 2- با نگاه کردن به پشت تابلو فرش علاوه بر اینکه می توانید شناسنامه آن را بررسی کنید، می توانید نوع گره ها و درشت و ریز بودن آنها را هم ببینید و البته قادر خواهید بود از میزان دقیق بودن شانه هایی که بافنده زده است هم مطلع شوید. با دیدن پشت فرش می توانید به برخی از کجی های فرش پی ببرید. سعی کنید تابلو فرش را قاب نشده خریداری کنید تا اگر کجی داشت، بتوانید متوجه آن شوید. شاید باورش سخت باشد اما یک تابلو اصیل ایرانی ممکن است پس از چند دهه تا ۱۰ برابر افزایش قیمت داشته باشد. توصیه میشود که به هیچ وجه تابلو فرش خود را بر روی طناب پهن نکنید، زیرا ممکن است خط تا شده روی تابلو فرش از بین نرود و یا آنقدر کش بیاید که ظاهر و جلوه اصلی از بین برود.

روی دیوار نصب شده ، جلوه ای خیره کننده به محیط می بخشد و تحسین همگان را به همراه دارد. تابلو ها به خاطر زیبایی خیره کننده ای که به فضا می دهند سال های زیادی است که مورد توجه هستند. ترکیبی از تصاویر مناظر و حیوانات و بناهای تاریخی، نقاشی هنرمندان مشهور جهان که ماندرگار و به یاد ماندنی هستند، مانند آثار هنرمندان نقاشی ایران زمین(استاد محمود فرشچیان با عنوان مینیاتور). تابلو فرشها در دو گروه دستباف و ماشینی دسته بندی میشوند، ایران یکی از عمدهترین تولید کنندگان این محصول در جهان است، این کالای لوکس و ارزشمند علاوه بر جنبهی تزئینی، یک اثر هنری فاخر ( به ویژه نوع دستباف آن) به حساب میآید، زمانی که روی دیوار نصب میشود جلوهای خیرهکننده به محیط میدهد و تحسین همه را برمیانگیزد. چه بسا فرشهايي زيبايي بافته شده که در اختيار پرداختچي بدون مهارت قرار گرفته و کل زحمت بافنده رو از بين برده و چه بسيار پرداختچي هاي ماهري هستند که عيوب فرش رو از طريق پرداخت مي گيرند.

دیدگاهتان را بنویسید