تابلو فرش دستباف میراثی ماندگار – خبرآنلاین

درواقع این الیاف کاملا طبیعی هستند و مزایای بسیاری دارند که درخشندگی بی نظیر، ماندگاری و کیفیت بالای بافت از جمله آن ها محسوب می شود. ممکن است با نگاه به تابلو فرش متوجه کجی بافت آن نشوید چراکه این مساله در طرح تابلو فرش گم خواهد شد و خیلی قابل تشخیص نخواهد بود. درصورتی که گره ها بسیار منظم، یکنواخت و محکم بافته شده اند و هیچ بی نظمی مشاهده نمی کنید، حتما تابلو فرشی ماشینی خریداری کرده اید. حتی اگر تابلو فرشی که میخرید قدیمی است، باید به پرداخت آن دقت کنید چرا که عمل روگیری تنها برای فرشهای نو نیست و برای فرشهای کهنه و قدیمی هم انجام میشود. جالب است بدانید فرش های دستباف که شامل تابلو فرش ها نیز می شوند به ازای هر اینچ مربع حداقل باید 120 گره داشته باشند؛ بنابراین اگر فرشی که مشاهده میکنید گره هایی کمتر از این مقدار دارد، باید در دستباف بودن آن شک کنید.

دستی به فرش بکشید و نرمی آن را بیازمایید؛ درصورتیکه نرمی و لطافت مناسبی را احساس کردید مطمئن باشید که این فرش دستباف است. بدین منظور لازم است بدانید رنگهای مصنوعی این قابلیت را دارند که به تاروپود و عمق فرش نفوذ کنند، به همین خاطر شما با خم کردن فرش حتی در عمق بیشتر آن نیز میتوانید رنگ را ببینید؛ در صورتی که رنگ طبیعی در سطح فرش باقی می ماند. متاسفانه اطلاعات عموم مردم حتی در مورد فرش ایرانی که همواره جزء ثابت زندگیشان بوده بسیار کم است چه رسد به تابلو فرش که فقط جنبه تزیینی داشته و بر دیوار آویخته میشود. معمولا تابلو فرشهای دستبافت یک طرح کلی و یا حتی داستانی را بیان میکنند و تقارنی در طرح آن دیده نمیشود درحالیکه در مدلهای ماشینی، تقارن طرح را به سادگی می توان در نقشه تشخیص داد. است باید نکاتی را در این مورد در نظر بگیرید. امروزه تابلوفرش ها را می توان یکی از منحصر به فردترین و زیباترین وسایل تزئینی برای هر خانه در نظر گرفت که با جذابیت و زیبایی خیره ­کننده، مورد توجه افراد علاقه مند به هنر اصیل ایرانی قرار گرفته است. معمولا بافندگان پس از اتمام کار این بخش ها را با دست کوک میزنند.

انتخاب طرح، رنگ و مدل تابلو فرش، کاملا به نوع دکوراسیون و پس از آن به سلیقه شما وابسته است. بدیهی است در طراحی و بافت تابلو فرش های دستباف از رنگهای کاملا طبیعی و ارگانیک استفاده می شود؛ بنابراین نکته کار در این است که دریابید کدام رنگ ها طبیعی و کدام یک مصنوعی هستند. در شاخه تابلو فرش وب سایت ایفرش، هم می توانید نفیس ترین تابلو فرش های دستباف آماده فروش را با بهترین قیمت خریداری نمایید و هم می توانید در بخش کارگاه قالیبافی ایفرش، طرح مورد نظر خود را سفارش بافت دهید. برای تشخیص میان الیاف مصنوعی و طبیعی باید ترفندهای مخصوصی را بیاموزید یا به خوبی این الیاف را بشناسید که بتوانید تفاوت های میان آنها را درک کنید. فروشگاه اینترنتی دیجی کالا علاوه برعرضه محصولات متنوع، با ارائه کدهای تخفیف مختلف به صورت روزانه یا در مناسبتهای گوناگون سعی در تامین رفاه حال مشتریان خود دارد.

اما متاسفانه از سال ۹۷ این روند افزایشی جای خود را به روندی کاهشی داد چنان که در پایان سال ۹۷ تنها ۲۳۸ میلیون دلار فرش دستباف از کشورمان صادر شد. همه تلاش خود را به کار بگیرید و فروشگاه معتبری را برای خرید این اقلام انتخاب کنید. اگر هنوز هم در خرید تابلو ماشینی تردیدی دارید می توانید با کارشناسان قالی کاشان تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. چرا که درحین رفو و مرمت فرش و سایر فنون نظیر آن این امکان وجود دارد که امضاء یا نام اشخاص در زیر تابلو بافته شود و تنها در صورتی که خیلی حرفه ای باشید میتوانید این مساله را تشخیص دهید. با نگاهی دقیق به این قسمت ها حقیقت ماجرا را در می یابید. ازآنجاییکه کار دست هنرمندان و بافت ماشین های پیشرفته از زمین تا آسمان تفاوت دارد، با نگاهی دقیق به گره های بافته شده می توانید بهراحتی کار تشخیص تابلو فرش دستباف و ماشینی را انجام دهید. از نظر ریزبافتی می توان گفت در فرش تابلویی ماشینی کاشان بافت بسیار ظریفی را می توان دید. تابلو فرشها طیف گستردهای از طرح و نقش تا جنس و بافت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید