تابلو فرش چیست و نکات مهم در انتخاب آن؟

برای همین تابلو را بدون قاب خریده و بعد اگر خواستید آن را قاب کنید البته می توانید قاب دلخواه خودتان را هم انتخاب نمایید. 4- برای اینکه کجی های ایجاد شده در تابلو را به خوبی تشخیص دهید، بهتر است تابلویی را بخرید که قاب نشده باشد چون قاب می تواند کجی ها و عیب های تابلو فرش را پوشانده و از بین ببرد. قرینه بودن فرش: توجه داشته باشید که نقشه فرش در هر دو سمت می بایست به صورت یکسان باشد و تمامی جزئیات رعایت شده باشد همچنین می بایست عرض فرش در بالا وپایین یکی باشد، برای این کار فرش را از قاب خارج کنید سر و ته فرش را روی هم بیاندازید در صورتی که دقیقا روی هم قرار نگیرند، فرش مشکل بافت دارد. اولین نکتهی مهمی که باید رعایت کنید این است که از مراکز و نمایندگیهای معتبر اقدام به خرید تابلوفرش کنید. رعایت برخی اصول در رابطه با انتخاب فرش و دکوراسیون، علاوه بر این که نشانگر ذوق و سلیقهی شما است در دوام و پاکیزگی و نمود هرچه بیشتر فرش هم تاثیر دارد. بدلیل اینکه با بزرگ شدن ابعاد فرش، مواد اولیه استفاده شده در آن نیز بیشتر میشود قطعا تاثیر مستقیمی روی قیمت فرش خواهد داشت.

با اینکه تابلو فرشهای دستبافت ظرافت، زیبایی و اصالت خاصی دارند ولی به دلیل قیمت بالای آنها افراد زیادی از تابلو فرشهای ماشینی برای زیبایی منازلشان استفاده میکنند. نخ آکریلیک: این نخها نسبت به نخهای طبیعی ارزانتر هستند و در نتیجه فرشهای بافته شده از آن نیز ارزانتر خواهد بود. نکاتی مثل توجه به نقشه و اندازه تابلو فرش یا توجه به محل نصب آن. طبیعتا برای بافت یک تابلو فرش ریزبافت زمان، انرژی و در نهایت هزینه بیشتری در نظر گرفته میشود. از آنجا که تنوع تابلوفرش در بازار زیاد است بایستی زمانی برای خرید در نظر بگیرید که بازار خلوتتر است و شما زمان کافی داشته باشید تا بتوانید با صبر، خریدی رضایتمند داشته باشید. تراکم تابلوفرش یکی از عوامل تعیین کننده قیمت تابلوفرش محسوب میشود. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در انتخاب شما توجه به تعداد رج و ظرافت بافت تابلوفرش است. هرچه تعداد رج یک تابلوفرش بیشتر باشد، ظرافت آن نیز بیشتر است. یکی از رایج ترین روشهای تشخیص فرش ماشینی از فرش دستی توجه کردن به بافت فرش در پشت آن است. قالی بافی از مهم ترین هنر های دستی تبریز بوده و هنوز هم هست.

2. اگر قصد خرید فرشی را دارید که توسط صنعتگر خاصی بافته شده یا مارک خاصی دارد ، بهتر است آن را از فروشگاه های معتبر و یا حتی الامکان از خود بافنده بخرید زیرا در هنگام گلدوزی و تعمیر فرش و سایر فنون مشابه ، امکان امضای آن وجود دارد. حتی اگر تابلو فرشی که میخرید قدیمی است، باید به پرداخت آن دقت کنید چرا که عمل روگیری تنها برای فرشهای نو نیست و برای فرشهای کهنه و قدیمی هم انجام میشود. در فرشهای ماشینی لبه فرش کاملا دارای دوردوزی منظم و یکنواخت است اما در فرش دستباف اینگونه نیست. بیشتر است. از این رو بطور معمول فرشهای شهری گرانقیمتتر هستند. و بطور معمول بافت بیجار گران قیمتتر خواهد بود. برای مثال ارزشگذاری دو فرش که با نقشه مشابه در شهرهای بیجار و زنجان بافته شده باشند متفاوت است. معروفترین تابلوفرشهای دستباف مربوط به شهرهای تبریز و کاشان است. در شهرهای متعددی از ایران از جمله: تبریز، کاشان، قم، مشهد و…

به طور کلی قیمت تابلوفرشهای دستباف در بازار ایران از ۱ میلیون تومان آغاز شده و قیمت تابلوفرشهای ماشینی بین ۱۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان است. و مطمئن باشید تنها با مطالعه کامل این پست به صورت کامل با اصول و مفاهیم تابلو فرش آشنا میشوید طوری که پس از خواندن این مقاله اطلاعات جامعی در مورد این هنر ایران و ایرانی دریافت خواهید کرد. 1. اولين قسمتي که بايد به آن دقت کنيد پشت تابلو فرش مي باشد، پشت فرش به شما نشان مي دهد که گره هايي که زده شده چقدر درشت يا ريز هست. اگر تصمیم دارید که تابلو فرش استاد و بافنده خاصی را خریداری کنید حتما آن را از خود صاحب اثر خریداری کنید. از جمله این عوامل میتوان به نوع تابلوفرش، جنس پرز، تراکم، تاروپود، شرکت بافنده و… کیفیت بافت و مزد بافنده به طور معمول در این شهرها نیز بیشتر است. تعبیر خواب تابلو فرش ، معنی دیدن و خرید تابلو فرش در خواب های ما چیست همگی در سایت فال و خواب.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم تعبیر خواب سایت است مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید