خرید تابلو فرش دستباف و ماشینی به همراه راهنمای کامل خرید

دقت کنید کـه بـهتر است تابلو فرش را قاب نشده تهیه فرمایید چراکـه قاب میتواند کجیهای فرش را بپوشاند در حالیکـه اگر دو طرف تابلو فرش بدون قاب را روی هم بگذارید بـه راحتی متوجه کجی های آن خواهید شد. اگر قصد خرید تابلو فرش دارید، پیشنهاد میشود نوع بدون قاب آن را انتخاب کرده و پس از خرید خودتان قاب را جداگانه سفارش دهید. عملیات قبلی یک بار دیگر پس از خشک شدن فرش انجام میشود تا رنگ، طرح و سطح فرش بهبود یابد. چه بسا فرشهایی زیبایی بافته شده کـه در اختیار پرداختچی بدون مهارت قرار گرفته و کل زحمت بافنده را از بین می بـرد و چه بسیار پرداختچی های ماهری هستند کـه عیوب فرش رو از راه پرداخت می گیرند. البته در نظر داشته باشید که گاهاً از پرداخت برای پوشاندن و رفع خطا های مختلف تابلو فرش ها استفاده میشه و به هیمن جهته که ما بررسی بخش پشتی رو به شما توصیه می کنیم . تا جایی که امروزه مشتاقان هنر، مانعی برای خرید تابلو فرش ماشینی و حتی دستبافت در مسیر خود احساس نمیکنند! اگر بـه هر علتی احساس کردید تابلوفرشتان کثیف شده، پیشنهاد ما کمک گرفتن از مراکز قالیشویی است کـه در زمینه شستن تابلوفرش نیز تخصص دارند.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در انتخاب شما توجه به تعداد رج و ظرافت بافت تابلوفرش است. پژوهش خبری صدا و سیما: تابلو فرش سردرود یکی از صنایع دستی است که از نظر اصالت و ارزش منحصر به فرد از قدیم الایام به عنوان نهاد قالی­بافی و تابلو فرش ایران معروف بوده و امروزه تابلوهای سردرود زینت بخش دیوارهای موزهها و قصرهای سراسر جهان است. یکی از راه کارها بـرای پی بـردن بـه این مشکل ، بـررسی پشت تابلو فرش میباشد چراکـه هرگونه کجی در بافت از این راه قابل مشاهده است. با پیشرفت تکنولوژی دستگاهها هم میتوانند در تولید و عرضهی تابلو فرش کمک کنند. تابلو فرش های دستباف بـه مرور زمان ارزش بیشتری پیدا می کنند. تابلو فرش های ماشینی هم مانند فرش های ماشینی از شانه و تراکم خاصی تبعیت می کنند . اما هنوز فرش های دستباف عتیقه در موزه ها و کلکسیون های ثروتمندان یافت می شود.

تابلو فرش زیبا جزء محصولاتی به شمار می رود که گره های زیادی در آن به کار رفته چون تراکم آن 3000 است. زیرا بافت فرش سوراخ میشود و در صورت زنگ زدن میخ، لکـه بد رنگی بـرای همیشه روی آن باقی میماند. بخش پشت کار همیشه دربـرگیرنده بسیاری اطلاعات میباشد. قابهایی کـه در اصطلاح عامیانه بـه «سلطنتی» مشهور هستند بـرای این کار بسیار مناسب بـه نظر میرسند. قاب مناسب جلوه بـهتری از تابلوفرش بـه نمایش میگذارد و نوعی تشخص و اعتبار بـرایش بـه ارمغان میآورد. چگونه از تابلوفرش مراقبت کنیم؟ اما اگر چنین مراکزی را سراغ ندارید و مایلید خودتان این کار را انجام دهید باید اول از همه تابلو را از قابش جدا کنید. زیرا گرههای بیشتری در آن به کار رفته است در نتیجه خطوط ظریفتر و تصاویر واضحتر میشوند. پرزهای فرش پس از چند رج بافت توسط قیچی پرداخت گرفته میشوند و سطح فرش صاف می گردد در این روش نیاز به مهارت کافی بافنده است تا خسارات غیرقابل جبران به فرش وارد نکند. میتوانید با نگاه کردن بـه پشت تابلو فرش نوع گره های آن از نظر درشت و یا ریز بودن را بـررسی نمایید ، همچنین اگر کمی دقت کنید و قبل از خرید اطلاعات خود را بیشتر نمایید میتوانید با نگاه کردن بـه پشت کار از میزان دقیق بودن شانه هایی کـه توسط بافنده زده شده نیز اطلاع پیدا کنید.

پشت تابلو فرش اطلاعات زیاد و با اهمیتی همچون نوع گره های تابلو فرش و همچنین ممقدار دقیق شانه هایی که توسط بافنده تابلو فرش زده شده نوشته شده است . پرداخت تابلو فرش چیست؟ باید گفت کـه این اتفاق در هنگام بافت نمی افتد این مسئله بعد از بافت توسط پرداختچی اتفاق می افتد و پرداخت یک هنر محسوب میشود. به پرداخت فرش توجه کنید. در مواردی که مردد هستید، استفاده از تابلو فرش ماشینی طرح “گلهای رز” پیشنهاد میشود، چون با این گل از نتیجه کار مطمئن خواهید شد. انواع قاب ساده، مدرن و تکرنگ گزینههای مناسبی بـرای این کار نیستند. خرید اینترنتی تابلو فرش، هدیه رویایی عصر مدرن! تابلو فرشهای ایرانی میتوانند تکمیل کننده پازل دکوراسیونهای کلاسیک در سالنهای سنتی باشند و یا پاششی از رنگهای شاداب و درخشنده بر طراحیهای مدرن و خنثی باشند. نخ پنبه: نخ پنبه نیز پر مصرف است و غالبا در تاروپود فرشهای ایرانی استفاده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید