خرید و قیمت تابلو فرش دستباف

در چند سال اخير توليد فرش هايي از جنس نخ ويسكوز باب شده است. او با تأیید این موضوع میگوید: مغازه کادویی و فانتزی محدود به اجناس و لوازم خاصی نیست و شما میتوانید از اشیای فانتزی کوچک در اندازه یک گل شیشهای تا تابلو نقاشی و تابلو فرش و جامهای کندهکاری مسی و برنجی را عرضه کنید. مغازه کادویی و فانتزی حمید عباسی نمونهای از یک مغازه معمولی در این شغل است، برای داشتن یک مغازه مناسب با اجناس و لوازم لوکس و شیک باید میلیاردی هزینه کرد. چند سالی است که ذائقه مشتریها تغییر کرده است و به جای خرید لوازم و ابزار تزیینی و فانتزی، به خرید لوازم ضروری و واجب برای زندگی میپردازند: «چندسال قبل بیشتر اجناس و لوازم مغازه ما از پیاله و جام گرفته یا مجسمههای فانتزی صرفا جنبه دکوری و تزیینی داشت و برای خریدار مهم نبود که این وسیله کاربردی دارد یا خیر. اما حالا خیلی از افراد که برای خرید به مغازه ما میآیند، به دنبال این هستند که وسیلهای بخرند که دوام داشته باشد و به عنوان یک وسیله ضروری زندگی بتوانند از آن استفاده کنند. دیگر وقتی وحید عباسی از کاسبی پدرش یاد میکند میگوید قفسههای مغازه پر بوده از مجسمهها، گلها و ظروف دکوری و فانتزی خارجی.

حمید عباسی در این باره میگوید: تا همین ۲، ۳ سال پیش در مغازههای کادویی پر از مجسمهها، گلها و ظروف دکوری و فانتزی خارجی بود. حسین برادران فر |شهرآرانیوز؛ تا ۱۲ سال قبل، پشت پیشخوان این مغازه، مرحوم علیرضا عباسی مینشسته است. با ورود دستگاه های مدرن بافت ماشینی، بسیاری از علاقه مندان به نمونه های قدیمی اذعان داشته اند که تشخیص تابلو فرش دستباف و ماشینی کمی سخت شده است. پس در تشخیص تابلو فرش خوب معتمد بودن فروشنده اهمیت بسیاری دارد. از طرفی کیفیت و ماندگاری نمونه های دستباف در مقایسه با دیگر مدل ها بسیار بیشتر است. اما به راستی دلیل تقاضای بالای تابلو فرش ها چیست و به عبارت دیگر چرا فرش های ماشینی در مقایسه با فرش های دستبافت بیشتر خریداری می شوند ؟ به این ترتیب می توان فهمید که ذرع در این تعریف چیزی حدود 112 سانتی متر است. دقیقا به همین علت است که تابلو فرش های ماشینی نسبت به تابلو فرش های دستی از قیمت و ارزش کمتری برخوردارند.

اگر آگاهی نسبی در خصوص فرش ها داشته باشید، حتما می دانید نمونه های دستباف به سبب اینکه حاصل زحمت و زمان بسیار زیادی بوده و از ظرافت های بیشتری برخوردار است، از ارزش بیشتری برخوردار است. اين فرش ها هنگاميكه نو هستند مثل يك قالي ابريشمي نرم و زيبا بنظر مي رسند، ولي پس از مدت كوتاهي پاخوردن جلا، نرمي، و برق و درخشش خود را از دست داده پرز انها مانند نمد كوبيده ميشود. درمجموع فروش ما مربوط به فصل خاصی نیست و در تمام ایام سال مشتریهای خودمان را داریم. فروش و درآمد مغازه کادوفروشی و فانتزی ارتباط مستقیمی با جشنها و مناسبتها دارد و بهجز ماه محرم و صفر در باقی سال بدون توجه به فصل گرم و سرد سال مشتری وجود دارد. تنها در ۲ ماه محرم و صفر به دلیل تعطیلی مراسم عروسی و جشنها، درآمد ما تا حدودی کاهش پیدا میکند که در ماههای بعد جبران میشود. این در حالی است که تابلو فرش های ماشینی توسط دستگاه های حرفه ای و با زحمت کمتری طراحی و تولید می شوند.

بهجای همه آنها لیوانها، قندانها و جامهای طلایی و بلوری فانتزی تا پیک نیک و کلمنهای آب حتی وسایل آشپزخانه مثل دستگاه مخلوطکن، آبمیوهگیری و زودپز و آرامپز پر کرده است. به نقشهی فرش تبدیل شده و سپس بر اساس نقشه، بافت توسط دستگاه صورت میگیرد. باز شدن دریچه های جدید صنعت فرش سبب شده است این حوزه با پیشرفت های بسیاری روبه رو باشد که بافت تابلو فرش یکی از آن هاست. یکی از نکات مورد تاکید مرکز ملی فرش در حوزه فرش، شناسنامه­ دار کردن و تهیه بارکد برای فرش است. تبدیل عکس به تابلو فرش یکی از خدماتی است که توسط اصل فرش ازائه می شود. همچنین در بیشتر مواقع الیافی که در بافت فرش و تابلو فرش ها استفاده می شود نیز طبیعی و ارگانیک است که مزایای بیشماری را حاصل می کند. شکوه و جلوه ی تابلو فرش ها با قاب و روی دیوار نمایان می شود. همین مسئله به وضوح نشان می دهد که چرا لازم است هر فرد علاقه مندی که تمایل به خرید تابلو فرش ها دارد، این نکات و تکنیک ها را بیاموزد.

دیدگاهتان را بنویسید