خرید و قیمت تابلو فرش دستباف

فاکتورهای تشخیص محل بافت فرش ارتفاع پرز فرش، نوع گره، تعداد پود و طول ریشه می باشند. معمولا تابلو فرشهای دستبافت یک طرح کلی و یا حتی داستانی را بیان میکنند و تقارنی در طرح آن دیده نمیشود درحالیکه در مدلهای ماشینی، تقارن طرح را به سادگی می توان در نقشه تشخیص داد. مدلهای دستبافت را میتوان از روی نرم بودن پشت و دیده شدن نقشه پشت فرش و وجود چند گره بزرگتر نسبت به سایر گرهها تشخیص داد در حالیکه در مدلهای ماشینی نقشه فرش در پشت دیده نمیشود و گرهها نیز با نظم و ترتیب خاصی بافته شدهاند. اما بحث نوشتار حاضر آن است که کاربرد فرش ها چه در ایران و چه در سراسر جهان تنها به کف پوش بودن ختم نمی شود و زیبایی مثال زدنی طرح و نگاره ها که در تابلو فرش ها به کمال می رسد کاربردمحصولات را در دکوراسیون نمایان می سازد . در پرداخت برجسته برجستگی ها یی را در تابلو فرش به وجود میآورند که جذابیت کار را چندین برابر میکند در واقع هر چقدر که گره کوتاه تر با شد تا بلو فرش شما برجسته تر خواهد بود. حتما پس از خریداری تابلو فرش بلافاصله قاب مناسبی برای آن انتخاب کنید.

در تابلو فرشهای دستبافت ریشهها جزیی از فرش بوده و به آن بافته شده است در حالیکه در تابلو فرش های ماشینی، این ریشهها به فرش دوخته میشوند. بیدقتی در خرید این کالا نتیجهاش چیزی جز یک خرید بد که هر روز باید روی دیوار آن را ببینید نخواهد بود. هر فضایی ، دارای مشخصات معماری متفاوتی است و به همین دلیل ، اندازه تابلو فرشی که برای آن فضا سفارش داده می شود ، متفاوت است. به هیچ عنوان تابلو فرش را به طور مستقیم به دیوار گچی یا آهکی وصل نکنید. همان طور که با گذشت زمان سهم فرش های ماشینی نیز علاوه بر فرش های دستباف در زندگی مردم بیشتر شده است تابلو فرش هم همین روال را طی کرده و علاوه بر نوع دستباف آن امروزه انواع تابلو فرش های ماشینی نیز در زندگی افراد جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. دارد که همگی در قیمت تابلو فرش اثرگذار هستند، به طور کلی هرچه جلوه تابلو بیشتر باشد، قیمت آن هم بیشتر است. در اینگونه تابلو فرشها ابتدا فرشی با رنگ سفید و به ابعاد دلخواه بافته میشود و سپس نقشه روی آن چاپ میشود. برای اینکه مطمئن باشید که تابلو فرش خریداری شده از کیفیت بالایی برخوردار است حتما پیش از خرید با جستجو در اینترنت، فروشگاهها و کارخانههای معتبر خرید تابلو فرش ماشینی را بررسی کنید و سپس اقدام به خرید نمایید.

دومین راه که میتوانید فروش را انجام دهید ثبت تابلو فرش در سایت های اگهی مانند دیوار و شیپور و سایت های ثبت آگهی ثبت کنید و آن را بفروشید. به هیچ عنوان تابلو را در مقابل پنجرهای که نور مستقیم خورشید دارد قرار ندهید زیرا نور خورشید موجب رنگ پریدگی فرش میشود. ماشینی شدن و کاهش قیمت فرش و قیمت تابلو فرش ماشینی موجب استفاده همگان از این محصولات شده است . تابلو فرش را در مقابل باد مستقیم کولر آبی قرار ندهید، زیرا رطوبت موجب پوسیدگی فرش میشود. در برخورد با این عملیات طرح و نقشه تابلو فرش جلوه زیباتری پیدا میکند. این مرحله ظریف ترین بخش از عملیات پرداخت فرش و تابلو فرش دستباف است. در پرداخت تابلو فرش به اندازه لازم از پرز فرش برداشته می شود که به این عملیات پرداخت فرش می گویند. همانطور که در بالا اشاره شد، تابلو فرشها در دو نوع دستبافت و ماشینی موجود بوده و به فروش میرسند. روی تابلو فرش میخ نزنید. ابتدا فرش بافته شده را از روی دار پایین میآورند و نخ اضافی را با قیچی های تیز میچینند تا سطح فرش یکدست گردد و نقشه آن وضوح بیشتری پیدا کند. با مشخص کردن بودجه مد نظرتان پیش از خرید، در فروشگاه میتوانید با توجه به جنس نخهای موجود و تار و پود فرش که تاثیر مستقیمی روی قیمت آن خواهند داشت، فرش مناسب خود را انتخاب و خریداری کنید.

در ادامه به معرفي اين الياف مي پردازيم. در زیر نکاتی برای نگهداری اصولی تابلو فرش بیان کرده و در ادامه نیز روشی برای شستشوی تابلو فرش در منزل را شرح میدهیم. شهر سردرود در استان آذربایجان شرقی یکی از مهمترین قطبهای بافت تابلو فرش در جهان محسوب می شود و حدود 80 درصد از مردم این شهر به طرق مختلف از این هنر کسب درآمد میکنند. تابلوفرش دستباف زمانی که صحبت از دکوراسیون و زیباسازی محوطه داخلی خانه و آپارتمان می شود می توان گفت اولین و در عین حال گرانترین گزینه است.البته تابلو فرش های ماشینی ارزانتر هستند.در کل تابلوفرش های موجود در دیجی کالا از حدود ۱۵۰ هزار تومان تا ۳۵ میلیون تومان قیمت دارند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت و خرید زیباترین،گرانترین و ارزان ترین تابلو فرش دستباف تبریز این پست را مطالعه کنید. به همین دلیل متخصصین فرش شاهکار مشهد تصمیم گرفته اند تا در این مطلب راهنمای خرید تابلو فرش را برای شما عزیزان فراهم کنند. هر اندازه که تعداد گرهها در مترمربع بیشتر باشد، تابلو ارزشمندتر خواهد بود. الیاف پلی استر و اکرلیک دو نوع متداول الیاف استفاده شده در این تابلوها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید