خرید و قیمت تابلو فرش دستباف

شهرهای ایران با توجه به سبک و سنت خود در بافت فرش از مواد متفاوتی استفاده میکنند. طرحهای بینظیر، ظرافت بافت، مواد به کار رفته درجه یک و سلیقه ایرانیان دست به دست هم داده است تا این هدیه گرانبها برای ما ایرانیان به جا بماند. تابلو فرش در واقع فرشی است که در ابعاد کوچکتر بافته میشود، این کالای باارزش و هنری جنبه تزیینی دارد، مانند تابلو روی دیوار نصب میشود و جلوهی بیبدیلی به محیط میدهد. تابلو فرش دستباف فی الواقع یک فرش تصویری است که پر از نقش و نگاری بدیع است؛ به طوری که طرحهای آن حتی جنبه روایتگری و داستان سرایی هم دارند. به طور کلی میشود گفت که از پشم، ابریشم و پنبه در بافت فرش دستباف اصل استفاده میشود. هر اندازه که میزان ابریشم تابلو بیشتر باشد، قیمت آن بیشتر خواهد بود. نخ ابریشم مصنوعی یا طبیعی: تابلو فرش های بافته شده از ابریشم طبیعی (از پیله های ابریشم تهیه می شود) بسیار زیبا، لطیف، ظریف و چشم نواز بوده و کالایی گران بها و لوکس می باشند.

در چند سال اخير توليد فرش هايي از جنس نخ ويسكوز باب شده است. اگر سوالی دارید می توانید از طریق فرم ارسال دیدگاه آن را با ما در میان بگذارید. بیشتر کارگاههای فعال در این منطقه توانستهاند برند خود را جهانی کرده و حجم بالایی از صادرات فرش و تابلو فرشهای دستباف را انجام دهند. در طول تاریخ مناطق مختلفی از کشور مبادرت به بافت تابلو فرش کرده اند، بهترین تابلو فرش های دستباف در شهر تاریخی، خوش آب و هوا در ۸ کیلومتری جنوب غرب تبریز یعنی سردرود تولید می شود. به عنوان مثال چله ابریشمی از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار است که بر روی قیمت تابلو فرش هم بسیار موثر است. به صورت کلی این کالا ارزشمند عیب خاصی را در خود جای نمیدهد؛ اما در زمان خرید باید توجه داشته باشید که نسخههای تقلبی بسیاری وجود دارد. هرچند که بسیاری از این آسیبها با رفوگری و قالیشویی بر طرف میشود، اما بهتر است قبل از خرید تابلو فرش زیبا و یا تابلو فرشهای دستباف دست دوم به این نکات توجه لازم را داشته باشید تا پس از خرید دچار مشکل نشوید. در نتیجه یا از مکانی معتبر خرید کنید یا از فردی متخصص کمک بگیرید.

بدون شک کمتر کسی در دنیا است که بتواند از چنین کالا ارزشمندی چشم بپوشاند. هرچند که تابلو فرش های اصیل همگی دستباف هستند و نمونه ای از هنر فاخر ایرانی محسوب میشوند اما با این حال امروزه تعداد بیشماری از تابلو فرش ها در بازار بصورت ماشینی تولید شده و طرفداران خود را نیز دارند. تقریبا هرکسی که در سردرود زندگی میکند از این هنر سر رشتهای داشته و به نوعی کار و حرفه خود را به آن گرهزده است. همچنین می توان گفت این هنر زیبا بسیار پیچیده و شگفت انگیز است. تابلو فرش ها معمولا تصاویری از نقش و نگارهای جذاب و زیبا هستند که هر کدام بیانگر یک روایت می باشند که با ایده گرفتن از تصاویر نقاشان اروپایی و ایرانی بافته می شوند. ابريشم هنري art silk, ابريشم موز، ابريشم نارگيل، و ابريشم كنف برخي از اين نام ها هستند. ضمن اینکه از مشکلات تردد در شهر و تحمل ترافیک، آلودگی هوا و ویروسی و هزینه ایاب و ذهاب نیز معاف میشوید! معمولاً اطلاعات تابلو فرش یا هر فرشی در پشت آن درجشده است، با کنترل و مطالعه آن از شناسنامه تابلو مطلع میشوید. در پسابرجام و موفقیت دیپلماسی کشور کمک بزرگی بود که یکی از موانع عمده صادرات فرش و تابلو فرش را از میان برداشت.

بهتر است از قاب های سلطنتی و شیشه ای برای تابلو فرش استفاده گردد. تابلوهای اصیل به گونهای بافته میشوند که به ندرت از بین میروند. مهمترین مزیتی که تابلو فرش به شما هدیه میکند، سرمایهگذاری است. برای این کار از فروشنده بخواهید که نمونه ی قاب نشده را به شما نشان دهد یا مثلا بهتر است تابلوفرشی خریداری کنید که بدون قاب باشد و خودتان برای آن قاب تهیه کنید. این صنعت ضمن این که کمترین میزان ارزبری را دارد، کم هزینه ترین شیوه ایجاد اشتغال در کشور را نیز به خود اختصاص داده است. طراحی این نقش های خاص و زیباس که جذابیت منحصر بفردی را به تابلو فرش ها اختصاص می دهد. نکته ای که خیلی حائز اهمیت است این است که که برای خرید یک تابلوفرش خوب باید به پشت بافت تابلوفرش نگاه کنیم. با خرید تابلو فرش دستباف شما طبیعت را به خانه خود میآورید.

دیدگاهتان را بنویسید