خرید و قیمت تابلو فرش دستباف

وی ادامه داد: در مقابل این تحریم دولت باید از تولید کنندگان از طریق بیمه، پرداخت تسهیلات کم بهره و حذف مالیات حمایت و راه صادرات را آسان میکرد. دولت آمریکا فرش دستباف ایران را را تحریم کرد، زیرا فرش پرچم هنری ایران محسوب میشود و تولید فرش دستباف مکمل توسعه کشاورزی و دامپروری محسوب میشود. یکی از مشاغل اصلی مردم در بسیاری از شهرها و مناطق مختلف ایران و روستاها و عشایر، بافت فرش و قالی است. ممکن است تصویری از یک منظره طبیعی، حیوانات، گل و گیاه، پرتره مختلف انسانها، تصویری آبستره و … مهمترین علل این کاهش صادراتی از یک سو تحریمهای خارجی و از سوی دیگر خودتحریمیهای داخلی میباشد. بیتوجهی یا کمتوجهی از سوی دولتمردان و فقدان برنامه جامع توسعه بازار در این صنعت و بیبهره ماندن از تسهیلات حمایتی را نمیتوان به پای تحریمهای خارجی نوشت. پراکندگی فروشگاههای فرش در سردرود از یک سو و مناسب نبودن خدمات ارائه شده برای خریداران در مغازههای سنتی و قدیمی در این شهر از سوی دیگر در کنار فعالیت برخیسودجویان و فروش تابلو فرشهای نامرغوب موجب شد تا ایده ایجاد ايجاد شهرك تجاری تابلو فرش برای خرید امن و راحت برای تمام خریداران از سراسر دنیا در پایتخت فرش دستباف جهان مطرح شود.

تابلو فرشها طیف گستردهای از طرح و نقش تا جنس و بافت دارند. ریز بافت ترین فرشهای ایران در تبریز بافته می شود. حتی تجار و تولید کنندگان و مجموعه داران برجسته ای که عشق و زیبایی را با گرد آوردن نمونه های بیهمتایی از فرش های مناطق مختلف ایران معنا کرده اند. از جمله: افزایش ریسک و هزینههای صادرات، دشواری در نقل و انتقال ارز و مراودات بانکی، سیاستهای نادرست داخلی و خودتحریمیها؛ برای نمونه بالا بردن تعرفه واردات ابریشم و نیز دردسرهای گمرکی و مشکلات مربوط به بازگرداندن ارز که ربط مستقیمی به تحریمهای خارجی ندارند. 5. خوب است بدانید که معمولاً اطلاعات مربوط به فرش یا هر فرش دیگر در پشت آن قرار می گیرد ، بنابراین می توانید قسمت پشت کار را بررسی کرده و از هویت فرش مطلع شوید و آن را بخوانید. تابلو فرش ها معمولا تصاویری از نقش و نگارهای جذاب و زیبا هستند که هر کدام بیانگر یک روایت می باشند که با ایده گرفتن از تصاویر نقاشان اروپایی و ایرانی بافته می شوند. عکاسان، سینماگران، نقاشان و حتی نویسندگان بسیاری که فرش دستمایه اندیشه و ذهن آنان در کار هنری بوده است.

اگر میخواهید این کار را در منزل و بدون کمک گرفتن از قالیشوییها انجام دهید با کمی دقت میتوانید. میتوانید با نگاه کردن به پشت تابلو فرش نوع گره های آن از نظر درشت و یا ریز بودن را بررسی نمایید ، همچنین اگر کمی دقت کنید و قبل از خرید اطلاعات خود را بیشتر نمایید میتوانید با نگاه کردن به پشت کار از میزان دقیق بودن شانه هایی که توسط بافنده زده شده نیز اطلاع پیدا کنید. شما بهراحتی میتوانید با خواندن اطلاعات تابلو فرش ها که معمولا در پشت هر تابلویی درج شده است، اطلاعات لازم در مورد آن تابلو را کسب کنید. در هنگام خرید تابلو فرش شاید به نظر برسد مسائل مالی عامل مهمتری است، اما عوامل تاثیرگذار دیگری نیز در این میان مطرح خواهد بود که به طور مستقیم در انتخاب شما باید لحاظ شوند. بنابراین، کسب و کار کارگاههای این چنینی در شهرستانهای کشور باید الگو قرار گرفته و هرجایی از کشور که دارای مزایای هنری و یا گردشگری است، باید با پرورش ویژگیها و توان خود، باعث اشتغال و درآمدزایی آن منطقه شوند و هم با حمایت از این نوع فعالیت­ها به رونق هر چه بیشتر تولیدات کالاهای داخلی گام برداشت.

اولین نکتهی مهمی که باید رعایت کنید این است که از مراکز و نمایندگیهای معتبر اقدام به خرید تابلوفرش کنید. نکتهی دیگر این است که تابلو فرشهای ماشینی تقارن بسیار زیادی دارند و کاملاً منظم بافته شدهاند. این تابلو ها از نظر کیفیت تضمین شده بوده و طول عمر بسیار بالایی دارند. در رویداد تبریز 2018 از کارگاه تابلو فرش سردرود نیز بازدیدی به عمل آمد که با تولیدکننده و طراح تابلو فرش دستباف؛ آقای ترابی، مهندس برق هم مصاحبه ­ای انجام شد و تلاش شد با بررسی مسایل و مشکلات این صنعت برای رفع موانع تولیدی آن گام ­هایی برداشته شود. 800 کارگاه تولید تابلو فرش در سردرود فعالیت میکنند، اما بیشتر این کارگاهها در پارکینگ خانهها و مکانهای نامناسب قرار دارد، لذا برای رفع این مسئله باید احداث شهرک­ صنفی و برگزاری نمایشگاه­های دائم صورت بگیرد. اولین قسمتی که باید در زمان خرید تابلو فرش، به آن توجه کنید پشت تابلو فرش میباشد ، پشت فرش به شما نشان می دهد که میزان درشت یا ریز بودن گره هایی که زده شده چه قدر است. تابلو فرشها هزینه کمی ندارند به همین خاطر باید با دانستن نکاتی بهترین و باکیفیتترین تابلو را خریداری کنید که در این مقاله از بساز و بچین با این نکات آشنا شدید و میتوانید به آسانی مناسبترین انتخاب را برای خرید تابلو فرش دستبافت یا ماشینی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید