خرید و قیمت تابلو فرش دستباف

در بالا چندین نمونه از تابلو فرش های بافته شده از روی عکس شخصی افراد را مشاهده می فرمایید، که با اجازه ی صاحبان تصاویر در این سایت قرار داده شده است. شاید بتوان تابلوهای جادویی و رنگین را یکی از مفهومیترین تزئینیها دانست ؛ یعنی یک شی زینتی که تاریخ ، معنا ، فرهنگ و اصالت ایرانی را در خود جای داده است. پس از مدت ها حضور دو شخصیت در ایران و مناطق مسلط ایران توانست هنر قالی بافی را در ایران احیا کند ، اگرچه گاهی با فرهنگ های گذشته خود متفاوت بود. و در انتها اگر قصد خرید تابلو فرش استاد خاص یا برند مشخصی را دارید بهتر است، از فروشگاه های معتبر و در صورت امکان از خود بافنده خرید کنید. 3. خيلي از اوقات امضاء يا نام فلان استاد بافنده زير تابلو بافته مي شود، حقيقت اين هست که در بحث رفو و مرمت فرش و ساير فنون نظير آن اين امکان وجود دارد.

از نظر کارشناسان قالی میزان استفاده از رنگ های طبیعی و هماهنگی قرار گرفتن این رنگ ها و در بیانی ساده تر تأثیر تصویر فرش بر روی ببینده ، از عوامل موثر بر کیفیت و قیمت تابلو فرش است. ارزش مادی بیشتری دارد و معمولاً جنس و کیفیت نخی که برای بافت آن استفاده میشود نیز میتواند بر قیمت تابلو فرش تأثیر بگذارد. تابلو فرش یا فرش تصویری، یک فرش لوکس با کاربرد تزئینی است که جهت آویختن بر روی دیوار اتاق و سالن به کار میرود. تابلو فرش به عنوان وسایل تزئینی در دکوراسیون خانه استفاده میشود و جزو بهترین و شیکترین وسایل تزئینی در دکوراسیون خانه به شمار میرود تابلو فرش طرفدار زیادی در همه جا دارد تابلو فرش ها عنوان متفاوتی دارند . خرید تابلو فرش ها بستگی به سلیقه ی شما دارد اما در هنگام خرید این تابلو ها حتمی باید سایر وسایل داخل خانه ی خود و سبک دکوراسیون خانه را نیز در نظر بگیرید تا فرش بتواند فضایی شیک و زیبا در خانه ایجاد کند.اگر این نکات را رعایت نمایید میتوانید بهترین و شیکترین تابلو فرش را انتخاب کنید. قبل از خرید فرش ها حتمی آن را با سایر وسایل در دکوراسیون خانه ست کنید تا فضایی زیبا و شیک برای شما ایجاد کند.

همه چیز قدمت دارد در اینجا! 1) نخ ابریشم : زیبا ترین تابلو فرش ها از جنس ابریشم می باشند که بسیار لطیف و ظریف هستند به همین علت نفش و طرح در آن نسبت به دیگر جنس ها وضوح بیشتری دارد ، این تابلو فرش ها بسیار لوکس و گرانبها هستند البته نخ ابریشم ممکن است طبیعی یا منصوعی باشد که در قیمت آن اثر گذار است . معمولاًً تابلو های دستباف قیمت بسیار بالاتری نسبت به نوع ماشینی آن دارند، اما قیمت گران همیشه دلیلی بر کیفیت بیشتر نبوده و نیست. دسته بندی می شوند که تعداد طرح های تابلو فرش ها به شدت زیاد است و هر نوع سلیقه ای را می تواند راضی کند اما طرح تابلو فرش جدید معمولا از آثار هنری نقاشان معروف هست. قابل ذکر است که انواع تابلو فرش با طرح تندیس نیز در این دسته بندی قرار گرفته است که نقش مایهی این تابلوها برگرفته از مجسمههای معروف جهان میباشد و به صورت فرش بافته میشوند. ۲- بررسی گره های فرش جز نکته ی بعدی و قابل توجه میباشد به طوریکه پشت کار به راحتی میزان درشت و ریز بودن گره ها را نشان میدهد از طرفی هر چقدر گره ها ریزتر باشند در نتیجه تابلو زیباتر خواهد بود.

تابلو فرش در واقع فرشی تصویری است که پر نقش و نگار و بدیع است، طرحهای روی آن جنبهی روایتگری داشته و بیانگر موضوعی خاص است، تابلو فرش هنری پیچیده و عجیب است، گرههای ظریفی که در پایان کار چشمها را خیره میکند و هر بینندهای را به اشتباه میاندازد که آنچه میبیند نقاشی و تصویر است یا قالی، مهارت و صبوری هنرمند فرشباف مثالزدنی است. شواهد حاکی از آن است که بافت تابلو فرش در دوره ساسانی رونق گرفته است. اگر قصد خرید تابلو فرشی دارید که توسط استاد خاصی بافته شده و یا برند خاصی داشته باشد بهتر است از فروشگاه های معتبر و یا حتی الامکان از خود بافنده خریداری نمایید.تابلو فرش هایی که چله ی ابریشمی دارند گران قیمت تر هستند ، با نگاه کردن به چله به راحتی میتوانید ابریشمی یا نخی بودن آن را تشخیص دهید ، چله و یا پرزهای ابریشمی بسیار ظریف تر و درخشنده تر از نخ میباشد و قاعدتا جلوه بسیار زیباتری نیز به کار میدهند.نکته دیگری که باید در نظر داشت پرداخت تابلوفرش است. 2) نخ پشمی یا کرک : تابلو فرش های پشمی از پشم طبیعی گوسفندان می باشد که قیمت بالایی دارند و بسیار زیبا نیز هستند و نخ کرک نیز از موی بدن حیوانات هست که به علت طبیعی بودن تابلو های کرکی نیز گران قیمت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید