راهنمایی خرید 7 تابلو فرش ماشینی و دستباف با زیباترین طرح – کافه راهنما

اگر بدن انسان درمعرض این مواد شیمیایی قرار گرفته شود و یا درجوار آنها تنفس شدید شود ،یا از طریق پوست وارد بدن شود،علایمی مانند سردرد،سرگیجه و یا حالت تهوع در بدن ایجاد میشود. تابلو فرش را در معرض رطوبت بالا مانند مسیر مستقیم کولرهای آبی قرار ندهید. بافندگان ایرانی آنقدر پیش رفتهاند که اکنون این توانایی را دارند که حتی عکسی از چهره یک شخص را به فرش تبدیل کنند و در بیشتر موارد کیفیت فرش بافته شده از کیفیت عکس بالاتر است. به هرحال شاید بحران پیش آمده را فرصتی تلقی کنیم برای زدن پلی بین هنرمندان بزرگ خارجی از پیشروترین آنان در هنرهای مدرن نظیر پل کله و موندریان و وازارلی تا نسل اندکی قبل تر نظیر سزان و ماتیس و گوگن حسرت مندانه در جاذبه نقوش دلفریب و رنگ های زیبای مینیاتور ها و فرش های ایرانی غوطه خورده اند. شایان ذکر است که بافت تابلو فرش یکی از هنرهای منحصر به فرد ایران و هنرمندان ایرانی است که با گذر زمان جایگاه بسیار ویژهای را در بازارهای داخلی و خارجی از آن خود کرده است. اگرچه فرشهای اصیل همگی دستباف و نمونهای از هنر تجمل گرایی ایرانی هستند، اما امروزه تعداد زیادی از تابلوهای تزئینی موجود در بازار بهصورت ماشینی تولید میشوند و طرفداران خود را دارند، زیرا نمونههای ماشینی این اثرهای زیبا قیمت پایین تری نسبت به تابلو فرشهای دستباف دارند.

فرش های تابلویی دارای طرح های تصویری هستند و به همین دلیل با رج شمار بالا تولید می شوند چرا که تنها به این وسیله است که می توان نقاط ریز طرح را با تراکم گره و ایجاد سایه روشن با انواع رنگ ها نشان داد. تابلو فرش ها ، معمولا افسانه ها ، آداب و رسوم تاریخی ایرانیان ، مناظر زیبا ، سبدی پر از گل و سرانجام ، مینیاتور ایرانی را نشان می دهند. اگر میخواهید این کار را انجام دهید، آن را پشت و رو زیر آفتاب بگذارید. طی سال های اخیر با ابتکار و به روز شدن هنرمندان قالیباف، این صنایع بومی نیز با شرایط زندگی روز و سلایق خریداران انطباق پیدا کرده است. همان طور که با گذشت زمان سهم فرشهای ماشینی نیز علاوه بر فرشهای دستباف در زندگی مردم بیشتر شده است تابلوها هم همین روال را طی کرده و علاوه بر نوع دستباف آن امروزه انواع تابلوهای ماشینی نیز در زندگی افراد جایگاه ویژهای پیدا کرده است. شاید یکی از دلایلی که سبب شد بسیاری از هنرمندان و بافندگان ایرانی تلاش کنند قالی و فرش ایرانی را از زیر پا و روی زمین جمع کند و روی دیوار و جلوی دیدگان قرار دهند همین باشد، آن ها به دنبال این بودند که زیبایی و هنر فرش ایرانی همواره در منظر چشم ها بدرخشد و جاودانه تر شود.

تابلو فرش ها یا قالی های تصویری پدیده نوظهوری درتاریخ قالی های ایرانی به شمارمی روند و بافت آنها عمدتا از دوران قاجار و با پیدایش صنعت چاپ در اواسط قرن سیزدهم در ایران و نیز ورود دوربین عکاسی و کارت پستال ها آغازشد و به تدریج مسیر جدیدی را دراین هنر گشود. امروزه تعداد کثیری در این صنعت مشغول فعالیت هستند و بیشترین جمعیت شاغل در این صنعت را زنان تشکیل می دهند. به تعداد ریشه یا گره در هر متر مربع از عرض فرش، شانه یا تراکم عرضی گفته میشود. اگر بـه هر علتی احساس کردید تابلوفرشتان کثیف شده، پیشنهاد ما کمک گرفتن از مراکز قالیشویی است کـه در زمینه شستن تابلوفرش نیز تخصص دارند. پهن کردن تابلوفرش زیر آفتاب هم پسندیده نیست. تابلو فرش منظره سابلیمیشن قیمتی ارزان تر از تابلو های تولید شده به روش های دیگر داشته و چون در روش سابلیمیشن از حرار ت کمک گرفته می شود نیازی نیست که نگران کنده شدن ، رنگ دهی و آسیب پذیری تابلو فرش باشیم .گروه تولیدی فرش کارپت به عنوان متخصص ترین گروه تولیدی فرش ماشینی در زمینه تولید و بافت تابلو فرش ، تابلو فرش هایی در طرح ها و رنگ های مختلف ، در بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت را ارائه می دهد .

جدیدترین تزیینات دیوار، گلیم و فرش فقط برای زیر پا نیست! به همین دلیل تولید سالانه 70 هزار تابلو فرش در سردرود و صادرات بخش عمده آن به کشورهای چین، ژاپن، آلمان و آمریکا موجب اشتغال زایی برای 350 هزار ایرانی در 18 استان کشور شده است. این بافت توسط دستگاه های مخصوصی که برای بافت چهره است تولید می گردد . این تابلو فرش ها بسیار چشم نواز و کاملاً زنده هستند. ارزآوری صادرات تابلو فرش توسط سردرودی ها به کشورهای اروپایی، آمریکا و شرق آسیا برابر با صادرات 1 میلیون بشکه نفت خام در سال برآورد می شود. در شهر سردرود نرخ بیکاری تقریبا برابر با صفر است اما عجایب سردرود به همین مساله ختم نمیشود. تابلو فرش ها عمدتاً به عنوان فرش های تصویری شناخته می شوند؛ فرش هایی که در آنها به جای پرداختن به نقوش و طرح های رایج انتزاعی و تجریدی و سنتی، تصاویر انسان، طبیعت و حیوانات زیبا فرصت نقش بستن را پیدا میکند.

دیدگاهتان را بنویسید