سردرود؛ قطب جهان نمای تابلو فرش دستباف

گاهی اوقات نیز هیچ گونه علایمی در کوتاه مدت بروز نمیکند ولی هیچ کس نمیداند که در دراز مدت این مواد شیمیایی چه به سر ما می آورد؟ اگرچه وجود قاب ها باعث زیبا تر شدن تابلو فرش ها میشن اما گاهاً برخی از فروشنده ها از این فاکتور برای مخفی کردن عیب های تابلو فرش استفاده می کنن پس همیشه بهتره تا تابلو فرش رو بدون قاب خریداری کنید . عملیات قبلی یک بار دیگر پس از خشک شدن فرش انجام میشود تا رنگ، طرح و سطح فرش بهبود یابد. 1- پشم : نوعي از تابلوفرش ها به طور عمده از پشم بافته مي شوند. چه بسا فرشهایی زیبایی بافته شده کـه در اختیار پرداختچی بدون مهارت قرار گرفته و کل زحمت بافنده را از بین می بـرد و چه بسیار پرداختچی های ماهری هستند کـه عیوب فرش رو از راه پرداخت می گیرند. میتوانید با نگاه کردن بـه پشت تابلو فرش نوع گره های آن از نظر درشت و یا ریز بودن را بـررسی نمایید ، همچنین اگر کمی دقت کنید و قبل از خرید اطلاعات خود را بیشتر نمایید میتوانید با نگاه کردن بـه پشت کار از میزان دقیق بودن شانه هایی کـه توسط بافنده زده شده نیز اطلاع پیدا کنید.

قبل از خرید تابلو فرش بهتر است آن را خارج از قاب نیز مشاهده کنید تا متوجه نقصها و کج بودن فرش شوید. قاب یا بی قاب؟ اگر قصد خرید تابلو فرشی دارید کـه توسط استاد خاصی بافته شده و یا بـرند خاصی داشته باشد بـهتر است از فروشگاه های معتبـر و یا حتی الامکان از خود بافنده خریداری نمایید چراکـه درحین رفو و مرمت فرش و سایر فنون نظیر آن این امکان وجود دارد کـه امضاء یا نام اشخاص در زیر تابلو بافته شود و تنها در صورتی کـه خیلی حرفه ای باشید میتوانید این مساله را تشخیص دهید. تابلوفرشها همچنین اندازه مشخصی ندارند و میتوانند مطابق با میل شخصی بافنده بافته شوند. تابلو فرشهای دستباف این شهر اغلب در قالب پرتره بافته میشوند؛ البته نقشهای هنری، نقاشی، منظره و آیات قرآن دیگر طرحهای مرسوم به کار رفته در این تابلو فرشها هستند که در واقع با ابتکار و به روز شدن هنرمندان قالیباف، این صنایع بومی نیز با شرایط زندگی روز و سلایق خریداران انطباق پیدا کرده است.

اما امروزه نمونههای ماشینی آن نیز بازار را قبضه کرده است. ۲۰۰ عمومیتر هستند و بیشتر در بازار دیده میشوند ؛ آنها در طرحهای مختلف زیر موجودند و چشمها را خیره میکنند : مناظر طبیعی مثل جنگل ، رودخانه ، کوه ، دریا و… سعی کنید در زمانهایی کـه بازار ساکت تر است و خودتان نیز فرصت بیش تری دارید اقدام بـه خرید تابلوفرش تان نمایید چراکـه با وجود تنوع زیاد در این راستا بـرای انتخاب نهایی تابلو فرشی کـه متناسب با سلیقه و منزلتان باشد نیاز بـه صبوری و صرف زمان میباشد. تابلو فرش هایی کـه چله ی ابـریشمی دارند گران قیمت تر هستند ، با نگاه کردن بـه چله بـه راحتی میتوانید ابـریشمی یا نخی بودن آن را تشخیص دهید ، چله و یا پرزهای ابـریشمی بسیار ظریف تر و درخشنده تر از نخ میباشد و قاعدتا جلوه بسیار زیباتری نیز بـه کار میدهند. تابلو فرش ، تکههایی کوچک از فرش هستند که قاب میشوند و به دیوارها آویخته میگردند ؛ آنها بیشتر جنبه تزئینی دارند و به خانهها رنگ ، اصالت و زیبایی میبخشند.

بـرای این منظور اطلاعات رشجمارو بافت فرش را از فروشنده بـه دقت بپرسید. دقت کنید کـه بـهتر است تابلو فرش را قاب نشده تهیه فرمایید چراکـه قاب میتواند کجیهای فرش را بپوشاند در حالیکـه اگر دو طرف تابلو فرش بدون قاب را روی هم بگذارید بـه راحتی متوجه کجی های آن خواهید شد. 4. به خاطر داشته باشید که بهتر است فرش بدون قاب تهیه شود ، زیرا این قاب می تواند منحنی های فرش را بپوشاند ، در حالی که اگر دو طرف فرش را بدون قاب روی هم قرار دهید ، به راحتی متوجه خمیدگی های آن خواهید شد. پرداخت فرش و تابلو فرش یک هنر محسوب می شود و اگر بدون مهارت انجام شده باشد نه تنها در کیفیت ظاهری تابلوفرش تاثیر منفی دارد بلکـه از ارزش آن نیز میکاهد. بـهتر است اگر منزل شما کوچک است از طرح های شلوغ استفاده نکنید! تابلو فرش ماشینی جزو پرطرفدارترین وسایل تزئینی منزل می باشد، به طوری که در هر خانه ای حداقل یک تابلو فرش دیده می شود. طرح های گل معمولا طرح های چشم نوازی هستند کـه بـه منزل روح می بخشند. تبدیل عکس به تابلو فرش یکی از خدماتی است که توسط اصل فرش ازائه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید