شهر فرش: خرید جدیدترین محصولات تابلو فرش سال 1400 ✔️

زیرا در حین رفو و مرمت و سایر فنون نظیر آن امکان دارد امضا و یا نام اشخاص در زیر تابلو بافته شود و تنها افراد متبحر می توانند این مسئله را تشخیص دهند. 2. با نگاه کردن به چله تابلو فرش مي توانيد نوع آن رو تشخيص بدهيد که ابريشم يا نخ است و وقتي که دقيق به تابلو نگاه کنيد خامه آن رو بهتر مي توانيد بسنجيد، چله و پرز هايي که مي درخشند ابريشم هستند.فرش و تابلو فرش هاي ابريشمي گرانتر بوده و زيباتر بنظر مي رسند. همهی آنها حتی برای یک بارهم که شده در زندگی خود دستی بر تار و پود قالی زدهاند و رنگ و نخ و چلهی آن را از نزدیک لمس کردهاند. یک راهکار ساده برای تشخیص کج بودن یا حتی میزان کجی تا کردن تابلو فرش و رساندن لبه ها کار به یکدیگر می باشد، البته این روش تنها زمانی ممکن است که تابلو فرش شما اسیر قاب نشده باشد. بدیهی است که یک فرش با کیفیت بالا در نقاط مختلف رجشمار برابری دارد.

4. برجسته بودن فرش: خيلي پيش آمده که مشتري ها مي پرسند که چطوري وقتي تابلو رو مي بافتند برجسته شده؟ البته آگاه باشید هیچ فرشی به صورت برجسته بافته نمی شود، این زیبا پروری کاری است که در مراحل پایانی پروسه فرش و به وسیله یک کارینگ کار یا همان پرداخت گر متبحر و هنرمند انجام می شود و تأثیر مستقیمی بر روی قیمت محصول می گذارد. برجستگی و میزان برجسته بودن تابلو فرش از مواردی است که تأثیر چشم گیری بر زیبایی یک تابلو فرش می گذارد. با ادامه این مقاله همراه باشید تا با چند راهکار کارآمد و متفاوت در مورد خرید تابلو فرش و نحوه تشخیص کیفیت ، اصالت و مهم تر از آن تناسب نقش یک تابلو فرش با دکوراسیون داخلی آشنا شوید. این سوال و مشکلی است که اکثر بافنده ها با آن روبرو هستن اگر شما هم این مشکل را دارید بهتون پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید. میزان استفاده از ابریشم در این فرش ها بسته به سلیقه شما دارد و تأثیری در هم خوانی تابلو فرش و سبک دکوراسیون نخواهد داشت. و این موضوع را در نظر داشته باشید که برای تشخیص میزان کج بودن تابلو فرش، حتما به پشت آن نگاه کنید تا در صورت کج بودن، به راحتی برای شما قابل تشخیص باشد.

دقیق ترین روش برای تمایز ابریشم واقعی از ابریشم مصنوعی توجه به تفاوت های آن ها از نظر شیمیایی است. از آنجاییکه تابلو فرش ها جزو کالاهای لوکس و تجملی محسوب میشوند گزینه مناسبی نیز بعنوان هدیه ای منحصر به فرد ، ارزشمند و ماندگار برای عزیزانتان میباشد. الیاف مصنوعی فرش های ماشینی مانند پلی پروپیلن باعث کاهش تراکم استخوانی میشوند و دردهای استخوانی راافزایش میدهند. تابلو فرشها در نقشهای بسیار متنوعی نظیر طبیعت، حیوانات، اشیاء، پرتره اشخاص برجسته، نقاشیهای معروف، آیات قرآن و یا اشعار معروف و بسیاری از طرحهای دیگر بافته میشوند. اگر همین کار ساده را انجام دهید بعد از بافت مشکلی نیز با فروش آن نخواهید داشت چون طرح و نقشه ای را بافته اید که نیاز بازار است و به راحتی به فروش می رود. مسلما برای خانههایی که دکور مدرن امروزی دارند و سبک خانه و وسایل خانه به صورت مینیمال است، تابلو فرش خیلی گزینه مناسبی نیست، مگر اینکه از تابلو فرش های کوچکتر و با طرح های ساده و مینیمال استفاده شود. مسلماً نمی توانیم از تابلو فرش به عنوان یک اکسسوری مناسب برای سبک هایی نظیر مدرن و به خصوص مینیمالیستی نام ببریم، مگر اینکه در مورد انتخاب سایز و طرح آن ها وسواس داشته و با برخی از اصول چینش دکوراسیون و انتخاب پارامترهای تزئینی آشنا باشیم.

چنانچه سبک دکوراسیون داخلی شما از سبک مدرن پیروی می کند و شما می خواهید اصالت و زیبایی یک تابلو فرش را در آن به نمایش بگذارید، بهتر است تابلو فرش هایی را انتخاب کنید که طول آن از 1 متر تجاوز نکند و حتی الامکان یک طرح ساده یا مینیاتوری را به تصویر بکشد. مسلماً شما نمی توانید از تصویر یک تابلو فرش اصیل و مرغوب به راحتی چشم بردارید، حتی اگر قصد خرید تابلو فرش را هم نداشته باشید. زین پس می توانید به جای قرار دادن عكس همسر، پدر يا فرزندتان در خانه یا محل کار، تابلو فرش دستباف را با همان کیفیت (و در مواردي حتی با كيفيت بهتر) قرار دهید. ما در این مقاله میخواهیم این موضوع رو بصورت کامل بررسی کنیم،هر اطلاعاتی که در هنگام خرید تابلوفرش دستبافت به آن نیاز خواهید داشت رو در اختیار شما عزیزان قرار بدیم. برای دکوراسیون بهتر، علاوه بر رنگ، باید به بافت، اندازه و طرح فرش توجه کنید. ارزش هنری تابلوفرش بیشتر به ترکیببندی رنگی و میزان استفاده از رنگهای طبیعی و ظرافت و هماهنگی نقش و رنگ دارد اما ارزش قیمت بسته به مواد اولیه به کار رفته مانند نوع نخ و ابریشم، کیفیت بافت و اندازه و طرح دارد.

دیدگاهتان را بنویسید