شهر فرش: خرید جدیدترین محصولات تابلو فرش سال 1400 ✔️

تابلوها که بعنوان عناصر دکوراتیو شناخته می شوند در خیلی از مواقع بعنوان مکمل دیگر لوازم در دکوراسیون عمل می کنند، انتخاب قاب برای آن ها باید طوری باشد که زیبایی اثر هنری، حفاظت از آن و ایجاد هارمونی در محیط را برآورده كند. در بعضی از تابلو فرش های ماشینی برای زیبایی و جلوه بیشتر تابلو ، شرکت تولید کننده از ابریشم مصنوعی در کنار نخ آکریلیک استفاده میکند. برای همین تابلو را بدون قاب خریده و در صورتیکه خواستید بعدا آنرا قاب کنید. با توجه به مکانی که برای نصب تابلو فرش انتخاب کردهاید، تابلویی را انتخاب کنید که دیوار موردنظرتان از نظر سایز و ابعاد هماهنگی داشته باشد. و به راستی روح خداوند در انسان و هنر او دمیده شده است و چه هنری زیباتر از بافت گره به گره فرش ، ما در گالری تابلو فرش هامون بر آن شدیم با توضیحات کامل در مورد تابلو فرش ، شما را با این هنر ایران زمین آشناتر کنیم و این امکان را به شما بدهیم تا با مقایسه طرح های مختلف گزینه مناسب خود را راحتتر انتخاب کرده و بتوانید با قیمت بسیار مناسب آن را خریداری فرمایید. با گذشت زمان رنگ فرش ازبین خواهد رفت.

اگر تابلو فرش خریداری کردید، پس از چند سال که از عمر آن گذشت میتوانید آن را به مراکزی که پرداخت فرش را انجام میدهند ببرید و دوباره طرح فرشتان را نو کنید. استفاده از تابلو فرش دستباف در خانه جلوه و نمادی زیبا به دکوراسیون خانه می بخشد و جزء کالاهای لوکس به شمار می رود مخصوصاً اگر تابلو فرش شما از نوع دستباف باشد. اگر تابلو فرش پرداخت نشده باشد، طرح به خوبی قابل رویت نخواهد بود. خرید تابلو فرش دستبافت: یک تیر و چندین نشان! نکات مهم هنگام خرید تابلو فرش که باید به آن توجه داشته باشید، متعدد است و اولین آن فروشنده است. مثلا میزان ابریشم به کار رفته در تابلو را فقط نمیتوان با دیدن نقاط براق فرش فهمید؛ برخی از نخهای ابریشم درخشان نیستند و فقط با اعتماد به فروشنده میتوان این نکته را فهمید. برای اینکه به صورت کامل با نحوه نگهداری از تابلوفرش آشنا شوید ترجیح دادیم این مبحث را در مقاله ای جداگانه به شما عزیزان ارائه دهیم . نکته ای که خیلی حائز اهمیت است این است که که برای خرید یک تابلوفرش خوب باید به پشت بافت تابلوفرش نگاه کنیم.

این تابلو فرشها آنچنان زیبا و ظریف بافته میشوند که در نگاه اول، بیننده تصور میکند شاهد یک عکس یا یک تابلوی نقاشی است. برای تشخیص این امر میتوانید به چله فرش نگاه کنید. اما استفاده از الیافت طبیعی برای بافت فرشهای دستباف معمولاً رایجتر است. اما از آنجایی که صنایع دستی نسبت به نوع ماشینی نیاز به زحمت و تلاش بیشتری دارند، تابلو فرش های دستباف نسبت به ماشینی از ارزش و قیمت بیشتری برخوردارند. وی همچنین کارگاههایی را برای فرشها ساخت که طراحان و صنعتگران ماهر برای ایجاد نمونه های پر زرق و برق در تلاش بودند. معمولا برای کسی که بسیار عزیز است یا برای مناسبتی خیلی خاص و احیانا برای برقراری مراودات کاری و تجاری خیلی مهم، از هدایای فاخر و نفیس استفاده میشود، چیزی که در خاطر هدیه گیرنده همیشه باقی بماند. تابلو فرش های ماشینی قیمت کمتری دارند و معمولا ظرافت نسبتا کمتری هم نسبت به فرش های دستباف دارند، اما در عوض بسیار مرتب و منظم بافته میشوند و به ندرت کجی در آنها دیده میشود. تابلو فرش دستباف بهتر است یا ماشینی ؟

در ظرف مقابل تابلو فرش های دستباف بخصوص وقتی از ابریشم استفاده میشود، بسیار براق و با ظرافت هستند، اما احتمال و میزان کج شدن تابلو فرش دستباف به مراتب بیشتر از حالت ماشینی است، مگر اینکه بافنده فرش بسیار ماهر باشد. و حتی ممکن است اندازه گرهها با هم متفاوت باشد. هر اندازه که تعداد گرهها در مترمربع بیشتر باشد، تابلو ارزشمندتر خواهد بود. تابلو فرش های دستبافت هم مانند فرش دستبافت نوع و کیفیت مواد اولیه آنها تأثیر مستقیم برکیفیت نهایی محصول می گذارد، چرا که میدانیم نخ ابرشیم جز گران ترین نخ ها به حساب میآیند چون نسبت به بقیه نخ ها ظریف تر و زیباتر هستند از طرفی هر چقدر کاربرد نخ ابریشم در تابلو فرش بیشتر باشد در نتیجه از نظر قیمتی بیشتر خواهند بود. قیمت یک تابلو فرش به موارد مختلفی مانند نقشه تابلو، جنس نخ، کیفیت رنگ ها، ریزبافی و درشت بافی و… ۲- بررسی گره های فرش جز نکته ی بعدی و قابل توجه میباشد به طوریکه پشت کار به راحتی میزان درشت و ریز بودن گره ها را نشان میدهد از طرفی هر چقدر گره ها ریزتر باشند در نتیجه تابلو زیباتر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید