شهر فرش: خرید جدیدترین محصولات تابلو فرش سال 1400 ✔️

قدمت این شهر به ۸۰ سال قبل بر می گردد و تابلو فرش های تولید شده در این شهر به دلیل تنوع رنگ های زیبا و ظرافت بسیار بالا در جهان طرفداران زیادی دارند. همونطوری که در بالا مشاهده کردید خرید تابلو فرش می تونه کار بسیار حساسی باشه و از طرفی قیمت این دسته از محصولات نسبتاً بالاست و برای هیمن باید نکات مختلفی رو برای مراقبت از اونا در نظر داشته باشید . سوالی که برای اکثر خریداران پیش می آید این است که چطور وقتی تابلو رو می بافتند اینطور برجسته شده؟ تابلو فرش ها نسبت به تابلو های عادی ظرافت خیلی بیشتری دارن و به همین دلیل خیلی راحت تر می تونن توجه افراد رو به خودشون جلب کنن . معمولا در پشت قاب تابلو فرشها اطلاعات فرش زده شده است در زمان خرید آن را به طور دقیق مطالعه کنید تا با شناسنامه تابلو فرشی که انتخاب کرده اید آگاهی داشته باشید. اگر مجبور به شستشوی فرش شدید، هرگز این کار را به وسیله مایع لباسشویی انجام ندهید، بهتر است به وسیله شامپو فرش آن را تمیز کنید، در غیر این صورت بهتر است فرش را از قاب خارج کرده و به مراکز معتبر شستشوی فرش بدهید.

ما برای سهولت کار شما، لیستی از ۴۰ مدل نمونه تابلو فرش ماشینی ارزان، پرفروش و با کیفیت موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. انواع طرح تابلوفرش دستباف در بازار وجود دارند که به دو نوع تابلوفرش پوستر بافت و تابلوفرش کامپیوتری تقسیم می شوند. طرح تابلوفرش: همان طور که می دانید، تابلو فرش ها در طرح و نقشه های مختلفی وارد بازار می شوند، که در ابتدای مطلب به توضیح تک تک آن ها پرداخته شد، از طرح منظره گرفته، تا چهره و حیوانات یا حتی تابلوفرش های ترکیبی که شامل چند طرح در یک قاب هستند. اگر گرد و غبار وارد تار و پود فرش شود شما مجبور به شستشوی آن خواهید شد. ابتدا تابلو را از آب جدا کنید و با یک جاروبرقی تمیز آهسته گرد و غبار آن را از بین ببرید. تابلو فرش به عنوان یک اکسسوری لوکس و شیک در دکوراسیون داخلی خانه استفاده میشود که به فضا جلوه خاصی نیز هدیه میدهد.

رنگهای طبیعی ارزشمندی یک فرش را به میزان قابلتوجهی افزایش میدهند. جنس نخ: همیشه تابلو فرش هایی که با نخ ترک بافته می شوند گران تر از تابلو فرش هایی هستند که به وسیله نخ چینی بافته می شوند، پس اگر قیمت یک تابلو فرش خیلی پایین بود باید متوجه کیفیت پایین نخ یا بافت آن شوید. اصالت فرش به شهر سررود برمی گردد که به مرکز تولید تابلو فرش تبدیل شده است. قدمت تابلو فرش در ایران به استان آذربایجان شرقی شهر سردرود بر می گردد که به پایتخت تابلو فرش در جهان شهرت دارد. به طور کلی افرادی که تنها کمی در زمینه فرش بافی آشنایی دارند و ویژگیهای فرش و تابلوفرش دستباف و ماشینی را میشناسند، به راحتی میتوانند این موضوع را تشخیص دهند. از گذشتههای دور تا کنون هنر قالی بافی جزء هنرهای اصیل ایرانیها بوده است؛ هنر بافت فرش و تابلوفرش که تجلیگر زیبایی، عشق و فرهنگ ما ایرانیها میباشد.

پرداخت صحیح، یک مهارت قالی بافی است. منظور از پرداخت فرش، فرآیندی است که در آن، پرزهای اضافی سطح فرش به نحوی گرفته میشوند که سطح قالی صاف شود. اگر این فرآیند، به درستی انجام شده باشد، تابلو فرش از کیفیت مطلوبی برخوردار است. همچنین بهتر است بدانید که انجام این کار باعث میشود که رنگها در یکدیگر نلغزند و ادغام نشوند. اخيراً در طراحي اين نوع فرشها تحول بزرگي انجام گرفته و آن طراحي نقشهها با کامپيوتر است. خیلی از تابلو فرش ها در واقع بصورت کج بافته شدن اما با استفاده از قاب و یا به وسیله فرآیند پرداخت این کجی گرفته میشه و باعث میشه تا مشتری ها نفهمن . اگر میخواهید تابلو فرشی شما، توسط استاد خاصی بافته شدهباشد، حتما آن را از بافنده خریداری کنید تا تابلو فرش تقلبی را بهجای اصل به شما نفروشند! اگر تصمیم دارید که تابلو فرش استاد و بافنده خاصی را خریداری کنید حتما آن را از خود صاحب اثر خریداری کنید. اگر تصمیم خرید تابلو فرش استاد خاصی را دارید، سعی کنید از خود بافنده تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید