مشخصات یک تابلوفرش دستبافت خوب چیست؟

همان طور که پیش تر گفته شد میزان ابریشم استفاده شده در تابلو فرش تأثیر زیادی بر قیمت آن می گذارد، اما در صورتی که این ابریشم طبیعی و مرغوب باشد. توجه داشته باشید که اگر برای شستن تابلو فرش به جای استفاده از کف از آب آن استفاده نمایید تابلو نه تنها تمیز نخواهد شد بلکه لوچ و چسبنده خواهد شد و دیرتر نیز خشک خواهد شد. در مواردی که نمی توانید به حس تان اطمینان کنید، حتما احساستان را بعد از دست کشیدن بر روی تابلو فرش مورد علاقه و تابلو فرشی که از اصل بودن آن اطمینان دارید مقایسه کنید. پیش از آنکه تابلو فرش دلخواه خود را انتخاب کنید، باید بدانید که این محصول را برای کدام نقطه از خانه میخواهید خریداری کنید. همانطور که گفتیم بهتر است تابلو فرش را بدون قاب بخرید تا هم از اصالت و کیفیتش مطمئن شوید و هم نوع قاب را به دلخواه خودتان انتخاب کنید. به همین دلیل شناخت تابلو فرش خوب بسیار اهمیت مییابد. اگر بودجهی خیلی کمی دارید از خرید تابلو فرش دستباف منصرف شوید و به سراغ تابلو فرشهای ماشینی بروید.

در دمای معمولی اتاق 16 گرم سولفات مس را در 150 میلی لیتر آب مخلوط و 10 گرم گلیسترین را به آن اضافه کنید و در انتها سود سوز آور را آرام آرام به ترکیب خود اضافه کنید تا حدی که یک محلول روشن بدست بیاید. تابلو فرش، فرشی است که مثل تابلوی نقاشی تصویری از طبیعت، مناظر، حیوانات، گل ها، گیاهان، اشخاص، چهره ها، تاریخ و … اينكار وقت گير و خسته كننده است و باعث كتف درد تكنسين هاي ما ميشود و بشوخي انرا تنبيه كردن خودشان ميدانند ولي كار است و براي نرم كردن پرز فرش هاي ويسكوز بايد انجام شود. پرزهای نرم همچنین به خوبی پرزهای خشن تمیز نمیشوند. 1- یکی از ویژگی های خاص تابلو فرش های دستباف این است که شناسنامه آن در پشت کار بافته می شود برای همین اگر به دنبال کار اصیل و خاص هستید حتما به پشت کار نگاه کنید و شناسنامه آن را بررسی نمایید تا از اصالت کار مطلع شوید. خوب است به خاطر داشته باشید که اگر در تابلو فرشها از نخ ابریشم استفاده شده باشد قیمت آنها افزایش پیدا میکند. علاوه بر این موضوع مواد به کار رفته در بافت تابلو به اندازهای مرغوب است که حتی نسلهای بعدی شما نیز میتوانند از این هنر ستودنی لذت کافی ببرند.

یکی از مواردی که در مورد تابلو های ماشینی می توان به آن اشاره کرد، قابلیت تولید با عکس های شخصی است. به عبارتی دیگر فرش باید از هر طرف حداقل ۶۰ تا ۷۰ سانتیمتر بزرگتر از میز نهارخوری باشد. بدون شک تابلو فرشهای دستباف مانن هر اثر هنریِ دیگری که کار دست انسان است، گرانتر از انواع ماشینی هستند. به نظر میرسد با توجه قیمتهای بسیار بالایی که تابلو فرشهای دستباف دارند، بعضیها مایل به خرید آنها نباشند. تابلو فرشهای دستباف با توجه به ابعاد و نوعشان قیمتهای مختلفی دارند. تابلو فرشها در انواع مختلف نخی و ابریشمی بافته می شوند و نوع ابریشمی آن ضمن اینکه از نظر مادی دارای ارزش بالاتری است، به دلیل ظرافت و درخشان بودن نوع نخ ها از جذابیت بیشتری برخوردار می باشد. 2- با نگاه کردن به پشت تابلو فرش علاوه بر اینکه می توانید شناسنامه آن را بررسی کنید، می توانید نوع گره ها و درشت و ریز بودن آنها را هم ببینید و البته قادر خواهید بود از میزان دقیق بودن شانه هایی که بافنده زده است هم مطلع شوید. به همین دلیل است که محصولات ماشینی قیمت کمتری نسبت به انواع دستباف دارند.

بهعلاوه، کیفیت تابلو فرش دستباف و دوام آن بسیار بیشتر از انواع ماشینی است. شرکت فرش زرین با سال ها سابقه در تولید نخ و نقشه، رسالت اصلی خود را ارائه محصول با کیفیت قرار داده است. اگر پرداخت خوب انجام نشده باشد در کیفیت و ظاهر کار اثر مستقیم خواهد داشت و از ارزش آن می کاهد. البته اگر کار پرداخت بهدرستی انجام نشود میتواند ظاهر آن را خراب کند. قاب هم از فرش محافظت میکند، هم زیبایی آن را دو چندان میسازد. بنابر این تابلو فرش ها در دو گروه دستباف و ماشینی دسته بندی می شوند، ایران یکی از عمده ترین تولید کنندگان این محصول در جهان است. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، همانطور که میدانید تابلو فرشها از دسته وسایل تزئینی محسوب میشوند که تمیز کردن آنها کمی دردسر دارد و تنها با یک گردگیری ساده نمیتوان آنها را تمیز کرد و از طرفی دیگر شستن آنها برای مرتبه اول ممکن است منجر به تغییر رنگ و یا خراب شدن تابلو شود و جنبه تزئینی و زیبایی آن از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید