مهمترین نکات خرید تابلو فرش + 21 مدل زیبا و جذاب – بساز و بچین

پرداخت فرش و تابلو فرش یک هنر محسوب می شود و اگر بدون مهارت انجام شده باشد نه تنها در کیفیت ظاهری تابلوفرش تاثیر منفی دارد بلکـه از ارزش آن نیز میکاهد. تابلو فرش یک کالای هنری و دارای ارزش مادی است که جنبه تزئینی داشته و با انواع مختلفی از طرح های فانتزی، تاریخی، چهره اشخاص معروف و هنرمندان، فصول مختلف سال، گل ها و … یکی از اکسسوری هایی که در زیبایی منزل نقش به سزایی دارد، تابلو فرش میباشد. زیبایی این کالا به میزان زیادی در دکوراسیون شما نقش دارد. این نوع تابلو فرشها برگرفته از آثار نقاشی هنرمندان مینیاتوری ایرانی به خصوص نقاشیهای استاد محمود فرشچیان است؛ نقش مایهی این نوع تابلوها بیشتر شامل موضوع خیر و شر، فرشته و دیو و … مصالح به کار رفته در اکثر خانه های قدیمی روستا شامل سنگ، چوب و گل است. تله کابین روستا (این تله کابین که بخشی از باغات روستا را به بخشی دیگر از باغات انار و انجیر روستا که در دو طرف یک دره به عمق حدوداً ۲۵۰ متر قرار دارند متصل می کند و در واقع راه دسترسی به این باغات می باشد که بیشتر در فصل برداشت انار و انجیر به منظور جابه جایی آسان میوه ها از آن استفاده می شود.

اولین راه برای فروش مراجعه به بازار فرش فروشی شهر است اگر نیست فروشگاه های فرش فروشی بهترین گزینه است که تابلو فرش خود را به آنها بفروشید. در فرشهای ماشینی رنگ به الیاف فرش نفوذ میکند اما در فرشهای دستباف رنگها کاملا طبیعی هستند. فرش های تابلویی دارای طرح های تصویری هستند و به همین دلیل با رج شمار بالا تولید می شوند چرا که تنها به این وسیله است که می توان نقاط ریز طرح را با تراکم گره و ایجاد سایه روشن با انواع رنگ ها نشان داد. اینروزها که کشورهای غربی بهویژه آمریکا تحریمهای ظالمانهای علیه کشورمان اعمال میکنند، شاید بتوان از صادرات صنایع دستی همچون فرش و تابلوفرش به عنوان شیوهای هنرمندانه برای دور زدن تحریمها یاد کرد. روستای ساتیاری به عنوان یکی از روستاهای شهرستان پاوه با ۶۰۰ نفر جمعیت (۱۶۵ خانوار) در فاصله ۵ کیلومتری شمال شرقی شهر باینگان (مرکز بخش) و ۲۵ کیلومتری جنوب غربی شهر پاوه (مرکز شهرستان) و در فاصله ۱۲۵ کیلومتری غرب شهر کرمانشاه (مرکز استان) واقع شده است.

سقف مسطح خانه ها با دیوارهای سنگی و گلی همرنگ طبیعت است که اوج هماهنگی فضای کالبدی روستا با محیط طبیعی اطراف را نشان میدهد. در دور تا دور روستا باغات انگور (دیم) به وفور دیده می شود. تفریحگاه دیره نیان (Deranian)، (مکانی زیبا و خوش آب و هوا با باغات زیبا و چشمه معدنی بی نظیر و سفره خانه سنتی است که در ابتدای جاده روستای ساتیاری واقع شده است) کوهستان آتشگاه (Atashgah)، این کوهستان یکی از زیباترین کوهستان های منطقه است و زیستگاه انواع جانوران و همچنین رویشگاه انواع گونه های گیاهی خوراکی، داروئی و گل های زیبا می باشد. جشنواره محلی انار (برگزاری جشن برداشت انار، انارچینی در باغات روستا، عرضه فرآورده های انار از جمله رب انار، سس انار، آب انار، شربت انار، ترش انار و سایر محصولات) جشنواره گیاهان دارویی، جشنواره غذاهای بومی ـ محلی، جشن شب یلدا، جشن نوروز (برگزاری مراسم آئینی نوروز، برپایی آتش نوروز همراه با رقص و پایکوبی و …)جشنواره موسیقی محلی، جشنواره لباس و پوشش محلی و … گیوه (کلاش Klaash)، ساخته های دستی چرم (از جمله کیف پول، کیف دستی، کیف موبایل و جاکلیدی و …)، تابلو فرش و قالی نیز از صنایع دستی روستای ساتیاری می باشد.

معماری پلکانی (روستای ساتیاری از معماری و بافت بسیار زیبایی برخوردار است. این سوال و مشکلی است که اکثر بافنده ها با آن روبرو هستن اگر شما هم این مشکل را دارید بهتون پیشنهاد میکنیم این مقاله رو از دست ندید. از جمله این عوامل میتوان به نوع تابلوفرش، جنس پرز، تراکم، تاروپود، شرکت بافنده و… تابلوفرشها همچنین اندازه مشخصی ندارند و میتوانند مطابق با میل شخصی بافنده بافته شوند. با نگاه کردن به پشت تابلو، درشت یا ریز بودن گره های آن را خواهید فهمید. امروزه تابلوفرش ها را می توان یکی از منحصر به فردترین و زیباترین وسایل تزئینی برای هر خانه در نظر گرفت که با جذابیت و زیبایی خیره ­کننده، مورد توجه افراد علاقه مند به هنر اصیل ایرانی قرار گرفته است. ساتیاری از قدیمی ترین و زیباترین روستاهای اورامانات است. د ر فرهنگ لغت دهخدا ساتیاری به معنی دوست، یار و رفیق خوب آمده است. یکی از مهمترین ویژگی های فرهنگی مردم روستای ساتیاری مهمان نوازی، مهمانپذیری و مهان دوستی مردمان آن است به طوری که در سطح منطقه شهره عام و خاص می باشد. منظر سبز روستا (از ویژگی های طبیعی روستای ساتیاری وجود پوشش جنگلی اطراف روستا است.

دیدگاهتان را بنویسید