نکاتی درمورد خصوصیات تابلو فرش

با توجه به مکانی که برای نصب تابلو فرش انتخاب کردهاید، تابلویی را انتخاب کنید که با دیوار موردنظرتان از نظر سایز و ابعاد هماهنگی داشته باشد. برای خرید تابلو فرشهای قاب نشده، ماشینی و ارزانقیمت نیز میتوانید به برخی فروشگاههای صالحآباد غربی در نزدیکی بهشت زهرا مراجعه کنید. به عنوان نکته آخر سعی کنید در روز های خلوت و ساکت بازار خرید تابلو فرش خود را انجام دهید چون به خاطر تنوع بالای تابلو فرش های دستبافت ممکن است در خرید خود دچار اشتباه شوید. مواردی که باید در نگهداری تابلو فرش به آنها دقت کنید به صورت زیر هستند: در محیطی که دارای رطوبت است تابلو فرش را نصب نکنید. رطوبت ممکن است از طریق دیوار یا هوای محیط به تابلو نفوذ کرده و منجر به پوسیدگی بافت و از هم پاشیدن تار و پود آن شود. طبیعتا قاب تابلو فرش باید در مکانی نصب شود که بیش از همه در معرض دید قرار داشته باشد و از این رو سالن اصلی خانه یا اتاق نشیمن بهترین مکان برای میزبانی است. این امر موجب می شود دقت نقشه و در نتیجه بافت تابلوفرش بسیار بالا بوده و تابلوفرش حاصل به عکس اصلی شباهت بالایی داشته باشد.

در حوالی میدان فردوسی و همچنین خیابان نجات اللهی نیز چند فروشگاه صنایع دستی که تابلوفرش میفروشند و یکی دو فروشگاه اختصاصی تابلو فرش فعالیت میکنند. یکی از راه کارها بـرای پی بـردن بـه این مشکل ، بـررسی پشت تابلو فرش میباشد چراکـه هرگونه کجی در بافت از این راه قابل مشاهده است. کجی بافت از پشت فرش نمایان است. برای تشخیص کجی تابلو فرش، بهتر است به پشت آن نگاه کنید، در صورتی که تابلو فرش کج بافته شده باشد با نگاه به پشت آن به راحتی به این موضوع پی میبرید. نقصهای تابلو فرش زمانی که قاب گرفته میشود بیشتر خود را نشان میدهد پس بهتر است آن را قاب نگیرید. بدیهی است که بافت ظریفتر نیازمند صرف وقت و دقت بیشتر خواهد بود ،به همین دلیل است که هر چه فرش ریزبافت تر باشد ،ارزش و قیمت بیشتری خواهد داشت . بیشتر بافنده ها بدون توجه به فاکتورهای بالا طرحی را انتخاب و شروع به بافت می کنند و بیشتر ایرادی که بافنده ها دارند این است که اندازه تابلو فرش استاندارد نیست یا بالازدگی دارد یا پایین زدگی دارد. همان طور که می دانید تابلو فرش ها به دو صورت ماشینی و دستباف تولید و ارائه می شوند و هر کدام مزیت خاص خود را دارند.

فروشگاه شفقی تبریز در خیابان پاسداران هم طرحهای خاص و جذابی ارائه میکند. تابلو فرشها در سایزهای ۲۰۰×۳۰۰، ۱۰۰×۱۵۰، ۸۰×۱۲۰، ۷۰×۱۰۰، ۵۰×۷۰، ۳۵×۵۰ سانتیمتر یا حتی سایزهای سفارشی و خاص تهیه میشوند. در کنار این مواد هرگز تابلو فرش ها رو بصورت مستقیم به دیوار گچی و یا آهکی متصل نکنید و همیشه یک حائل بین این دو قرار بدید . طرح تابلوفرش: همان طور که می دانید، تابلو فرش ها در طرح و نقشه های مختلفی وارد بازار می شوند، که در ابتدای مطلب به توضیح تک تک آن ها پرداخته شد، از طرح منظره گرفته، تا چهره و حیوانات یا حتی تابلوفرش های ترکیبی که شامل چند طرح در یک قاب هستند. تابلوها که بعنوان عناصر دکوراتیو شناخته می شوند در خیلی از مواقع بعنوان مکمل دیگر لوازم در دکوراسیون عمل می کنند، انتخاب قاب برای آن ها باید طوری باشد که زیبایی اثر هنری، حفاظت از آن و ایجاد هارمونی در محیط را برآورده كند. بنابراین باید طرح تابلو فرش را براساس سبک دکوراسیون انتخاب کنید. در نوع اول طرح توسط ماشین بافته میشود اما در نوع دوم که به آن چاپ دیجیتالی یا کلاریس میگویند، طرح روی فرش چاپ میشود.

اما به صورت کلی معمولا با سایز های زیر یک متر بافته می شوند. اما با این، همه زیبایی آن به حدی است که شما را وادار میکند آن را خریداری کنید! به گزارش سایت درجه، قبل از هر چیز مهم است بدانید که برای خرید تابلو فرش قرار است چقدر هزینه کنید چرا که تابلو فرشها به دو نوع دستی و ماشینی تقسیم میشوند که از لحاظ قیمت باهم تفاوت دارند. فرش تارنگ در شرق تهران هم گزینههای خوبی برای خرید دارد. تابلو فرش را با قاب شیشهای به دیوار نصب نکنید. در مکانی که نور مستقیم روی تابلو فرش است، آن را نصب نکنید. هنگام نصب مراقب باشید لوازمی مانند میخ به تابلو فرش آسیب نرسانند. در لیست زیر انواع تابلو فرش در طرح های منظره، گل ، چهره، وان یکاد و محصولاتی از شهرهای تبریز، قم و اصفهان را برای شما تهیه و گردآوری کرده ایم. در اینگونه تابلو فرشها بر خلاف مدل بالا، فرش از همان ابتدا با طرح مورد نظر و توسط دستگاه بافندگی بافته میشود.با اینکه در مدل چاپی سرعت تولید بالاتر است ولی نسبت به مدل ماشینی دوام پایینتری داشته و در مدل ماشینی، طرحها واقعیتر به چشم میآید.

دیدگاهتان را بنویسید