نکاتی درمورد خصوصیات تابلو فرش

همانطور که مشخص است تابلوفرش با موضوع گل در بردارندهی دسته گلهای زینتی و طبیعی همراه با ساقه و برگ میباشد که معمولا در داخل گلدانهایی قرار گرفتهاند؛ در برخی موارد ممکن است که از پرندگان زیبا و خوش رنگی چون قناری و طوطی در آن استفاده شده باشد. تابلو فرشهای دستبافت معمولاً از جنس پشم و پنبه و یا ترکیب این دو باهم تهیه میشوند و نخ آنها با رنگهای طبیعی و گیاهی رنگرزی میشوند. همهی آنها حتی برای یک بارهم که شده در زندگی خود دستی بر تار و پود قالی زدهاند و رنگ و نخ و چلهی آن را از نزدیک لمس کردهاند. اگر ضرورت شست وشوی تابلو فرش پیش آمد، از مراکز قالی شویی که در امر تمییزی تابلو فرش تخصص دارند کمک بگیرید، چنانچه این امکان فراهم نشد، تابلو را از قاب بیرون بیاورید و روی آن را با یک جاروبرقی که دهانه اش تمییز باشد، آن را جارو بکشید.

طرح ها و الگو های موجود روی این نوع فرش ها ، کاملا متفاوت از فرش هایی است که در کف اتاق پهن می شود. اگر تابلو فرش را برای اضافه کردن یک جلوه بصری زیبا به اتاق نشیمن می خواهید بهتر است، تصاویر گل با رنگ های متنوع و گرم را انتخاب کنید. حتی خیلی از ما که به قول خودمان نسل امروزی به حساب میآییم، دستی بر بافت فرش یا تابلوفرش داشتهایم و برای گذراندن ساعات بیکاری خودمان هم که شده شاید یک دار قالی برپا کردهایم و تابلو فرشی بافتهایم. دوستان عزیز بافت فرش به تنهایی کافی نیست باید در هنگام بافت به فاکتورهای کیفیت هم توجه ویژه ای کنید اگر تابلو فرش شما استاندارد های لازم و نداشته باشه کسی از شما آن را نخواهد خرید. و باید کسی را پیدا کنید که هم سلیقه شما باشد و طرح و نقشه تابلو فرش شما را پسند کند. قطعا فرش ایراد دار خریدار هم نخواهد داشت و یا باقیمت بسیار پایینی از شما خریداری می کنند. میزان استفاده از ابریشم در این فرش ها بسته به سلیقه شما دارد و تأثیری در هم خوانی تابلو فرش و سبک دکوراسیون نخواهد داشت.

تابلو فرش هم به صورت دستی هم به صورت ماشینی در بازار یافت میشود اما نوع دستی آن هم از نظر قیمت و هم از نظر هنری ارزش بیشتری دارد. مزیت مهم روش دوم قیمت بسیار مقرون بصرفه آن است که با مراجعه به این بخش میتوانید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب نمایید. مشخص است که تابلو فرشهای بافته شده با الیاف طبیعی از پنبه و پشم حیوانات، کیفیت و ارزش بیشتری نسبتبه تابلو فرشهای تهیه شده از الیاف و رنگهای مصنوعی دارند. که کاربرد نوع طبیعی آن در فرش ها و تابلو فرش های دستی است اما نوع مصنوعی آن در تابلو فرش های ماشینی کاربرد دارد. برای دستیابی به متنوع ترین فرش ها و تابلو فرش های دستباف تبریز و اطلاع از قیمت تابلو فرش دستباف ، به وب سایت گالری اصل فرش تبریز مراجعه نمایید. علاوه بر اینها، فرش دستباف به دلیل استفاده از پشم، ابریشم و پنبه الکتریسیتهی ساکن تولید نمیکند. اگرچه قرن هاست که از پشم در بافت فرش استفاده می شود ، ولی باید گفت ، آن هایی که حاوی ابریشم یا پشم بسیار ظریف هستند ، بیشتر برای اهداف تزئینی ، به دیواره های داخلی خانه های مجلل ، ساختمان های دولتی ، قلعه ها و کاخ ها آویزان می شوند و از گران ترین تابلو فرش های دستباف به شمار می روند.

تابلو فرش های آنتیک تبریز ، طرح های کلاسیک و مجموعه ای از الگوهای آشکار را در هر رنگ قابل تصور ، از رنگ های درخشان گرفته تا پاستل های نرم ارائه می دهند و آنچه آن ها را از سایر فرش های ایرانی متمایز می کند ، کیفیت آن هاست. یکی از خصوصیات مهم تابلو فرش های دستباف، شناسنامه آن است که در پشت کار بافته می شود برای همین اگر به دنبال کار اصیل و خاص هستید حتماً به پشت کار نگاه کنید و شناسنامه ی آنرا بررسی کنید تا از اصالت کار آگاه شوید. برای تشخیص این امر میتوانید به چله فرش نگاه کنید. دومین راه که میتوانید فروش را انجام دهید ثبت تابلو فرش در سایت های اگهی مانند دیوار و شیپور و سایت های ثبت آگهی ثبت کنید و آن را بفروشید. برای بافت و فروش تابلو فرش و یا قالی شما باید چند نکته را در ابتدای کار در نظر داشته باشید تا بعد از بافت به راحتی بتوانید قالی خود را بفروش برسانید که در ادامه همه آنها را باهم بررسی میکنیم. براي مثال پس از شستشو بايد مراقب شويم كه ابكشي بدفعات و هر چه كاملتر و بهتر انجام شود تا هيچگونه باقيمانده شامپو در فرش نماند كه رنگ كرم و روشن فرش قهوه اي شود.

دیدگاهتان را بنویسید