نکاتی درمورد خصوصیات تابلو فرش

در هنگام خرید محصولات از فروشگاه اینترنتی دیجی کالا غالبا مشاهده میکنید که هزینه اضافهای تحت عنوان هزینه ارسال به فاکتور خرید شما اضافه میشود که گاهی شما را از خرید منصرف میکند. دیجی کالا علاوه بر ارائه خدمات در قالب وبسایت، محصولات را در اپلیکیشن موبایلی خود نیزبه کاربران عرضه میکند که میتوانند با کدهای تخفیفی از قبیل: کد تخفیف اپلیکیشن دیجی کالا، کد تخفیف خرید از اپلیکیشن دیجی کالا، کد تخفیف سایت و اپلیکیشن دیجی کالا و کد تخفیف رایگان اپلیکیشن دیجی کالا با تخفیف خرید خود را انجام دهند. از جمله اینان فروشگاه فرش کلاهدوزان است که از تولید تا ارائه فرش دست داشته و علاوه بر کیفیت بسیار خوب اعتماد مشتریان خود را بهترین ضمانت تجارت خود میداند. مانند سایر اشکال هنری ، تابلو فرش های ایرانی ، شامل صحنه هایی هستند که هنر از زندگی تقلید می کند و از سایر اشکال هنری از جمله موسیقی و شعر الهام می گیرند. تابلو فرش دست باف دارای خصوصیات فراوانی میباشد که ارزش هنری و قیمت آنرا تغییر می دهد.

تابلوفرش، هنری است که در چند سال اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و بافت آن در سراسر کشور رونق یافته است. گرچه نمیتوان هیچ قاعده و چارچوب خاصی بـرای رشتههای هنری قایل شد، اما طرحهای مینیاتور، مذهبی، میوه، طبیعت، آثار باستانی و حیوانات حیات وحش از مهمترین قالبهای تابلوفرش بافی هستند و بیشتر تابلوفرشهای بافته شده در این چارچوبها قرار میگیرند. اما امروزه بدلیل افزایش طرفدار این تابلو ها در بیشتر خانه ها دیده میشود و کسانی که به دکوراسیون خانه ی خود اهمیت میدهند حتمی برای شیک کردن خانه ی خود از این تابلو ها استفاده میکنند.استفاده از این تابلو فرش ها در کنار تابلو های بزرگ در دکوراسیون خانه باعث میشود بتوانید فضایی شیک و زیبا در خانه برای خود درست کنید. به پرداخت فرش توجه کنید. شما برای خرید یک فرش عتیقه که سالهای زیادی به اصطلاح پا خورده است، باید بهای بیشتری نسبت به فرشی که دست اول است، پرداخت کنید. منظور از پرداخت فرش، فرآیندی است که در آن، پرزهای اضافی سطح فرش به نحوی گرفته میشوند که سطح قالی صاف شود.

یکی از مهمترین ویژگی های فرهنگی مردم روستای ساتیاری مهمان نوازی، مهمانپذیری و مهان دوستی مردمان آن است به طوری که در سطح منطقه شهره عام و خاص می باشد. چیزی که اهمیت دارد این است که مرکز تابلو با سطح چشم انسان تراز باشد. روستای ساتیاری به عنوان یکی از روستاهای شهرستان پاوه با ۶۰۰ نفر جمعیت (۱۶۵ خانوار) در فاصله ۵ کیلومتری شمال شرقی شهر باینگان (مرکز بخش) و ۲۵ کیلومتری جنوب غربی شهر پاوه (مرکز شهرستان) و در فاصله ۱۲۵ کیلومتری غرب شهر کرمانشاه (مرکز استان) واقع شده است. این جاذبه در فاصله ۲ کیلومتری روستا قرار دارد و از جاده روستا قابل مشاهده است. البته روستای ساتیاری اسم دیگری نیز دارد که بین اهالی روستا به کار می رود. این آثار زیبا میتوانند دیوار خانه، شرکت، مغازه، فروشگاه، آموزشگاه و هر جای دیگری را دو چندان زیبا کنند. این آبشار دو طبقه است و ارتفاع آن در حدود ۶۰ متر می باشد. می باشد ولی اکثر درختان این روستا را گردو, بادام و انگور تشکیل می دهد. در دور تا دور روستا باغات انگور (دیم) به وفور دیده می شود.

شرایط مساعد آب، خاک و اقلیم، باغداری در روستا را رونق داده و گردو، انگور سیاه، توت سفید، انار، بادام، انجیر و گلابی از جمله محصولات آن است. به دلیل وجود مراتع سرسبز و حاصلخیز دامداری در روستا از رونق چشمگیری برخوردار است و انواع محصولات دامی ارگانیک مانند شیر، ماست، کره، پنیر، کشک و روغن حیوانی تولید و به فروش می رسد. بالا و قیمت مناسبی برخوردار است. معماری پلکانی (روستای ساتیاری از معماری و بافت بسیار زیبایی برخوردار است. خانه های این روستا در شیبی ملایم و به شکل پلکانی ساخته شده اند، به طوری که بام هر خانه حیاط خانه دیگر است. مصالح به کار رفته در اکثر خانه های قدیمی روستا شامل سنگ، چوب و گل است. شک نداریم که دراین سرزمین انسان های فرهنگی و هنردوست و هنرشناسی هستند که به فرش عشق می ورزند. اما به طور معمول ، این نوع فرش ها در ابعاد 50×100 ، 50×70 و 70×100 بافته می شوند. “هیتمان”(Hetman) اگرچه اسم دوم و محلی روستا است اما قدمت و پیشینه بیشتری دارد و در واقع می توان گفت که اسم قدیمی روستا است. انواع کباب ها، انواع آش محلی (آش دوغ، آش انار، آش ترخینه، آش خاز و …)انواع غذاهای محلی فصلی (به ویژه در فصل بهار) که با گیاهان کوهی تهیه می شوند (بورانی ها از جمله بورانی کنگر، بورانی خوژه، بورانی خاز و … همچنین انواع خورشت ها از جمله خورشت ریواس، خورشت کنگر و …)ارائه انواع غذاهای محلی تهیه شده از آرد مثل کلانه و کزینکه، شلکینه و …

دیدگاهتان را بنویسید