نکاتی که هنگام خرید تابلو فرش دستباف باید بدانید

فرش و قالی دستباف اصیل تبریز، کاشان یا قم بر اثر پا خوردن، نور و شستوشو زیباتر میشود و هیچگاه چشمنوازی خود را از دست نمیدهد. نخ­های مورد استفاده در تابلوفرش، ابریشم(البته از نوع طبیعی)، مرینوس تبریز، پشم، نخ­های از جنس الیاف مصنوعی مثل آکریلیت هستند. اما امروزه بدلیل افزایش طرفدار این تابلو ها در بیشتر خانه ها دیده میشود و کسانی که به دکوراسیون خانه ی خود اهمیت میدهند حتمی برای شیک کردن خانه ی خود از این تابلو ها استفاده میکنند.استفاده از این تابلو فرش ها در کنار تابلو های بزرگ در دکوراسیون خانه باعث میشود بتوانید فضایی شیک و زیبا در خانه برای خود درست کنید. قبل از خرید فرش ها حتمی آن را با سایر وسایل در دکوراسیون خانه ست کنید تا فضایی زیبا و شیک برای شما ایجاد کند. توجه داشته باشید که برای خشک کردن تابلو فرش بایستی آن را روی زمین و در محیط گرم و دور از نور خورشید پهن نمایید تا رطوبت آن به صورت کامل گرفته شود و تابلو تغییر رنگ ندهد. این تابلو ها اندازه های مختلفی دارند میتوانید با توجه به سلیقه ی خود انتخاب کنید. تابلو فرشها به این دلیل دارای جلوههای زیبایی بصری هستند که با نهایت دقت و ظرافت بافته میشوند و بنابراین، جزییات طراحی در این تصاویر بهخوبی نمایان است.

نقشه هایی که با دست و طبق روش درست نقشه کشی ، تهیه و کدبندی می شوند ، به دلیل طراحی اصولی کیفیت بالایی دارند البته کیفیت این نقشه ها به توانایی طراح نیز بستگی دارد. در این قسمت نمونه های زیبایی از انواع مدل تابلو فرشهای فانتزی با طرح های جذاب و زیبا گردآوری کرده ایم که شما عزیزان را به تماشای آنها دعوت می نماییم. تابلو فرش در واقع فرشی تصویری است که پر نقش و نگار و بدیع است، طرحهای روی آن جنبهی روایتگری داشته و بیانگر موضوعی خاص است، تابلو فرش هنری پیچیده و عجیب است، گرههای ظریفی که در پایان کار چشمها را خیره میکند و هر بینندهای را به اشتباه میاندازد که آنچه میبیند نقاشی و تصویر است یا قالی، مهارت و صبوری هنرمند فرشباف مثالزدنی است. قاب مناسب برای تابلو فرش ها معمولا قاب های پهن و گلدار هستند که بعد از این که تابلو فرش در این نوع قاب ها قرار میگیرد از نظر سایز و اندازه بزرگ تر بنظر می رسد و زیبایی خاصی پیدا میکند. یک تابلو فرش کوچک بر روی یک دیوار بزرگ و یا یک تابلو فرش بسیار بزرگ بر روی یک دیوار کوچک از نظر زیباییشناختی تناسب ندارد و زیبا نیست.

به نظر میرسد که معمولا مناسبترین محل نصب تابلو فرش در پذیرایی کاناپهی اصلی است. بهتر است بدانید که تابلو فرشها در واقع از کالاهای نفیس و زیبا برای تزئین فضای خانه هستند و معمولا در طرحها و نقشهای مختلف مثل طبیعت، منظره و آثار تاریخی تهیه میشوند. توجه داشته باشید که تمیز کردن تابلو فرشها معمولا از دغدغههای اصلی صاحبان به شمار میآید. به تقارن رنگ در اشکال بافته شده در فرش هم توجه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه قرارداد به قسمت ‘سفارش صورت شخصی’ از بالای همین صفحه و برای مشاهده لیست قیمت ها، به قسمت ‘قیمت های صورت شخصی’ مراجعه فرمایید. تابلوفرشهای با موضوعات ترکیبی در واقع ترکیب دو یا چند موضوع از موضوعات اشاره شده در بالا میباشد؛ به طور مثال ترکیب دو موضوع منظره و حیوانات در یک قاب. به همین دلیل هنر قالی بافی پس از حضور آنها در ایران با انحطاط زیادی همراه شد و می توان گفت تنها عکس العمل آنها در برابر فرش های ایرانی استفاده از آنها برای تزئین کاخ های باشکوه خود بود. هنر تابلو فرش دستباف نه تنها در ایران طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده، بلکه در قاره های اروپا، آمریکا، کشورهای آسیای شرقی مانند چین و اعراب نیز علاقه مندان بسیاری تا کنون داشته است.

با ادامه این مقاله همراه باشید تا با چند راهکار کارآمد و متفاوت در مورد خرید تابلو فرش و نحوه تشخیص کیفیت ، اصالت و مهم تر از آن تناسب نقش یک تابلو فرش با دکوراسیون داخلی آشنا شوید. خرید تابلو فرش ها بستگی به سلیقه ی شما دارد اما در هنگام خرید این تابلو ها حتمی باید سایر وسایل داخل خانه ی خود و سبک دکوراسیون خانه را نیز در نظر بگیرید تا فرش بتواند فضایی شیک و زیبا در خانه ایجاد کند.اگر این نکات را رعایت نمایید میتوانید بهترین و شیکترین تابلو فرش را انتخاب کنید. تابلو فرش یک عنصر ارزشمند بر روی دیوار است و نباید آن را بر روی دیوارهایی نصب کنید که نقش محوری در دکوراسیون خانه ندارند. یعنی فقط به این دلیل که دیوار شما کاغذ دیواری است به این معنی نیست که نمیتوانید از تابلو یا اشیا تزئینی دیگری روی دیوار استفاده کنید. همان طور که پیش تر گفته شد میزان ابریشم استفاده شده در تابلو فرش تأثیر زیادی بر قیمت آن می گذارد، اما در صورتی که این ابریشم طبیعی و مرغوب باشد.

دیدگاهتان را بنویسید