نکاتی که هنگام خرید تابلو فرش دستباف باید بدانید

در واقع شما با بررسی دقیق ریشههای فرش میتوانید به راحتی تشخیص دهید که فرش ماشینی است یا دستی. این مدل ها که بیشتر توسط کشور چین طراحی و تولید می شوند قاعدتاً قیمت بسیار پایین تری نسبت به نمونه های دستباف دارند اما به خاطر قیمت پایین تر و اینکه به راحتی نمی توان آنها را با نمونه های دستباف تشخیص داد مشتریان بیشتری پیدا کرده اند و به نحوی بازار را قبضه و تحت سیطره خود در آورده اند. خصوصا در زندگی های شهر نشینی داشتن تابلو فرش با طرح منظره می تواند ما را از شلوغی و آلودگی های شهر به طبیعت زیبا و بکر ببرد . تابلو فرش منظره به سان تکه ایی از طبیعت است که ما به منزل خود خواهیم برد . به همین دلیل است که ما راهنمای خرید تابلو فرش را در این مقاله برایتان آماده کردیم. این نوع تابلو فرشها برگرفته از آثار نقاشی هنرمندان مینیاتوری ایرانی به خصوص نقاشیهای استاد محمود فرشچیان است؛ نقش مایهی این نوع تابلوها بیشتر شامل موضوع خیر و شر، فرشته و دیو و … همین موضوع ، صدمه بزرگی به صنعت وارد کرد و سبب شد که صادرات فرش ایرانی ، سال به سال کاهش پیدا کند.

این موضوع خصوصا در مورد فرش های سفارشی حائز اهمیت است . فرش ها در غالب تابلو فرش توانسته اند جایگاه ویژه ای در دکور منازل خصوصا برای ایرانی ها به خود گرفته و علاوه بر کاربردهای سنتی مانند کف پوش جهت گرم و امن نگه دارشتن کف خانه ، حس زیبایی و سرزندگی را هم به فضا می بخشند . اما بحث نوشتار حاضر آن است که کاربرد فرش ها چه در ایران و چه در سراسر جهان تنها به کف پوش بودن ختم نمی شود و زیبایی مثال زدنی طرح و نگاره ها که در تابلو فرش ها به کمال می رسد کاربردمحصولات را در دکوراسیون نمایان می سازد . پیشنهاد می شود پست های زیر را نیز مطالعه کنید. هرچه محصول انتخابی شما دارای سایز بزرگتری باشد کیفیت بالاتری خواهد داشت و به این دلیل می باشد که تعداد گره های به کار رفته در آن افزایش می یابد .

به راستی زمانی که به گره های ظریف بافت تابلو فرش نگاه میکنیم مهارت و صبوری و رنجی که آن قالی باف کشیده کاملاً قابل لمس است . یکی از راه کارها برای پی بردن به این مشکل ، بررسی پشت تابلو فرش میباشد چراکه هرگونه کجی در بافت از این طریق قابل مشاهده است.دقت کنید که بهتر است تابلو فرش را قاب نشده تهیه فرمایید چراکه قاب میتواند کجیهای فرش را بپوشاند در حالیکه اگر دو طرف تابلو فرش بدون قاب را روی هم بگذارید به راحتی متوجه کجی های آن خواهید شد. نکته: الیاف ابریشم به دو دسته طبیعی و مصنوعی تقسیم میشود . تابلو فرشهای ماشینی از الیاف مصنوعی ساخته میشوند. اما ظرافت و تراکم، اصلیترین تفاوت این تابلو فرشها با فرشهای معمولی است. محل نصب اين تابلو فرشها در محل درب ورودي توريستها به سازمان ملل مي باشد و اولين اثر هنري است كه روزانه صدها و در برخي اوقات هزاران نفر از آن ديدن و عكس و فيلم تهيه ميكنند.

توليد كنندگان، وارد كنندگان و فروشندگان فرش هاي ويسكوز انواع و اقسام نامهاي زيبا و فريبنده را بر روي اين فرشها ميگذارند تا با گمراهي و به اشتباه انداختن خريداران و مصرف كنندگان اينگونه فرشها را به انها بفروشند. با استفاده از مزیت خرید اینترنتی تابلو فرش، بدون نیاز به مراجعه حضوری میتوانید بیننده تنوع بالای این محصولات باشید و خرید نمونهای از این گنجینه دنیای هنر را در برنامه خود قرار دهید! مهم ترین مزیت فرش ها و تابلو فرش های بافته شده توسط ماشین آلات قیمت پایینتر آن ها نسبت به فرش های دستباف است . فرش دستباف شهر تبریز در کنار این ویژگی مهم از تنوع بسیار بالای رنگ برخوردارد است، تا جایی که در بین اهالی قالیبافی به همین خوش رنگ بودن هم معروفاند. اگر فاصلهی لبههای بالا و پایین قالی تا وسط ترنج، بیش از ۳ سانتیمتر با هم تفاوت داشته باشد، از ارزش و قیمت قالی کم میشود. از طرف دیگر استفاده از الیاف و رنگ طبیعی در فرشهای دستی موجب میشود تا حساسیت و آلرژی کمتری نسبت به فرشهای ماشینی ایجاد کنند. برخلاف پشم گوسفند، این الیاف به سرعت با آتش میسوزند و بوی مشابه پلاستیک از خود ساطع میکنند.

دیدگاهتان را بنویسید