هر آنچه باید از تابلو فرش دستباف بدانید (نکات مهم) – ویرگول

تابلو فرش یک عنصر ارزشمند بر روی دیوار است و نباید آن را بر روی دیوارهایی نصب کنید که نقش محوری در دکوراسیون خانه ندارند. 1- تابلو را خیلی بالا یا خیلی پایین نصب نکنید. این مدل تابلو فرش ها، اغلب برای نصب بر روی دیوار استفاده شده و بعنوان دکوری دیواری جلوه بسیار زیبایی در دکوراسیون منزل ایجاد خواهد کرد. در واقع تابلو فرشهای ایرانی زینت دهنده دیوارهای سرد و بیروح در منازل و سالنهای عمومی هستند که با نصب هر یک از نقشهای تابلو فرشهای ایرانی جلوهای از روح و سرزندگی به محیط دمیده میشود. تابلو فرش­های ایرانی در ابتدا با به تصویر کشیدن افسانهها یا آدابورسوم تاریخی ایرانیان خلق و متولد شد، اما بهمرور مناظر زیبا، سبدهای پر از گل، شمایل شخصیتهای مهم تاریخی و اسطورهها و سرانجام مینیاتورهای ایرانی نیز به این عرصه ورود کردند تا بتوانند تکمیل کننده این هنر زیبا باشند. با دریافت راهنمایی و مشاوره کارشناسان قالی کاشان می توانید بهترین و مناسب ترین فرش یا تابلو را برای خانه و دکوراسیون انتخاب کنید. تابلو فرشها معمولا در جایی از خانه قرار میگیرند که مهم است و میخواهیم زیباتر و باشکوهتر به نظر بیاید.

متاسفانه اطلاعات عموم مردم حتی در مورد فرش ایرانی که همواره جزء ثابت زندگیشان بوده بسیار کم است چه رسد به تابلو فرش که فقط جنبه تزیینی داشته و بر دیوار آویخته میشود. به همین دلیل هنر قالی بافی پس از حضور آنها در ایران با انحطاط زیادی همراه شد و می توان گفت تنها عکس العمل آنها در برابر فرش های ایرانی استفاده از آنها برای تزئین کاخ های باشکوه خود بود. فرش دارکوب گنجینه ای ارزشمند از صدها و شاید هزاران نقشه تابلو فرش ایرانی ، گلیم ، و فرش های زیبا است که همگی توسط کارشناسان و طراحان خبره و کاربلد طراحی و اجرا شده است و قیمت تابلو فرش دارکوب بسته به نخ و نقشه آ متفاوت است . منظور از تابلو فرش آن فرشی است که مانند تابلو نقاشی نشان دهنده تصویری از انسانها، طبیعت، تاریخ، چهرهها، حیوانات، گل، مینیاتور و… در نتيجه تنوع رنگ و زيبايي فرشهاي بافته شده با الياف پلياستر يا ترکيبهايي از پلياستر و الياف ديگر مانند اکريليک بيشتر است.

الیاف مصنوعی فرش های ماشینی مانند پلی پروپیلن باعث کاهش تراکم استخوانی میشوند و دردهای استخوانی راافزایش میدهند. اما الیاف طبیعی فرش دستباف هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمیکنند. تابلو فرش دستباف بخریم یا ماشینی؟ نکته دیگری که وجود دارد درباره نصب تابلو فرش بر روی کاغذ دیواری است. بهترین جا برای نصب تابلو فرش در دکوراسیون منزل کجاست؟ یکی از مهمترین موارد در خرید تابلو فرش دقیقا توجه کامل و صد در صدی به جنس تابلو فرش است. همچنین شما میتواند جنس چله و موارد اولیه به کار رفته را نیز اینگونه تشخیص دهید. گره جفتی هم میتواند به صورت متقارن و هم به صورت نامتقارن زده شود. خرید تابلو فرش و حتی انتخاب جا برای آویختن آن به دیوار میتواند بسیار چالشبرانگیز باشد. 1- تابلو فرش تمام پشم : تابلوفرش دستبافت تمام پشم تابلوفرشي است که تار، پود و پرز آن از جنس پشم باشد. تابلوفرش سردرود قدمت ۸۰ ساله داشته و طرح­های آنجا به علت طیف وسیع رنگ به کارگرفته شده و ظرافت آن از ارزش و مقبولیت جهانی برخوردار است، تابلوفرش دست­باف سردرود اغلب در قالب پرتره بافته و اکثراً نقش­های هنری، منظره، نقاشی، آیات قرآن و دیگر طرح­های مرسوم به کار رفته شده در آن، به ثبت جهانی رسیده است.

یعنی میتوانید تصویر خودتان یا هر عکسی که دوستش دارید را به صورت تابلو فرش در دکوراسیون داخلی منزلتان به کار ببرید. در بین آنها تعدادی دارای بیشترین فروش هستند که البته فروش آن به عواملی همچون جنس و نخ و طرح به کار رفته در آن بستگی دارد، بهتر است برای خرید تابلوهای پر فروش از مکان­های معتبر آنها را خریداری نمائید. این موضوع به شدت به طرح کاغذ دیواری بستگی دارد. اندازه تابلو فرش را باید متناسب با دیواری که تابلو را بر روی آن نصب میکنید انتخاب کنید. این تابلو فرشها -مثلا یک تابلو فرش تمام ابریشم- بیشتر برای خانههای مجلل با دکوراسیون لوکس مناسباند. تابلو فرش در دکوراسیون منزل یک عنصر دکوراتیو هنری، لوکس و با اصالت است. اندازهی تابلو فرش در دکوراسیون مهم است؟ نکات مهم هنگام خرید تابلو فرش که باید به آن توجه داشته باشید، متعدد است و اولین آن فروشنده است. در هنگام خرید تابلو فرش باید حواستان باشد که تابلو فرش ماشینی با ابریشم مصنوعی با نام طبیعی به شما نفروشند. اگر هنوز هم در خرید تابلو ماشینی تردیدی دارید می توانید با کارشناسان قالی کاشان تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. در مورد نصب تابلو فرش پشت کاناپه بهتر است که اندازه تابلو تقریبا دو سوم اندازه کاناپه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید