ویژگی های تابلو فرش دستباف + مزایا و معایب آن

5. خوب است بدانید که معمولاً اطلاعات مربوط به فرش یا هر فرش دیگر در پشت آن قرار می گیرد ، بنابراین می توانید قسمت پشت کار را بررسی کرده و از هویت فرش مطلع شوید و آن را بخوانید. مثلا تابلو های مربوط به فصول سال، عکس بازیگران و یا حتی مدل های تاریخی آن در بازار موجود هستند. در تابلوفرش دست­باف، ظرافت و دقت به کار رفته نسبت به تابلوفرش ماشینی بیشتر است، به دلیل اینکه سایز تابلوفرش­های دستی نسبت به فرش دستی کوچکتر است، در نتیجه تنوع نقش و رنگ و مدل بافت آنها حساس­تر و ظریف­تر می­باشند و نیاز به رعایت یک سری ریزه­کار­ی­های بیشتر توسط بافنده دارد. از آنجایی که تابلو فرش ماشینی با استفاده از دستگاه تولید شده است، طرح آن بسیار دقیق و منظم است و هیچ تناقضی در طراحی به چشم نمیخورد. امروزه تابلو فرش ها به صورت دستبافت و ماشینی در سطح بازار عرضه میشوند که هر کدام از این تابلوها طرفداران خاص خود را دارند.

ما برای سهولت کار شما، لیستی از ۴۰ مدل نمونه تابلو فرش ماشینی ارزان، پرفروش و با کیفیت موجود در بازار را جمع آوری کرده ایم. در ادامه ای مطلب به معرفی نکات مهم و چند مدل از بهترین تابلو فرش های ماشینی موجود در بازار میپردازیم. تابلو فرشهای ماشینی از الیاف مصنوعی ساخته میشوند. از آنجاییکه تابلو فرش ها جزو کالاهای لوکس و تجملی محسوب میشوند گزینه مناسبی نیز بعنوان هدیه ای منحصر به فرد ، ارزشمند و ماندگار برای عزیزانتان میباشد. را نیز به شما همراهان عزیز توصیه میکنیم. اگر میخواهید تابلو هایی با برند خاص و یا بافتهی اساتید مشهور را تهیه کنید، حتما پروسه ی خرید را از طریق فروشگاه های معتبر و یا خود شخص بافنده انجام دهید. باید سبک دکوراسیون خود را مدنظر داشته باشید و سپس اقدام به انتخاب و خرید این کالا نمایید. به تعداد گره بکار رفته در هفت سانتیمتر طولی بافت ( چه در عرض و چه در ارتفاع ) رجشمار می گویند.

در بازار حکیم اصفهان به دلیل سابقه دور این شهر در فرش و قالی، فروشندگان و تولید کنندگان معتبری هستند که اعتبار چند نسل یک خانواده را بر دوش دارند و هیچوقت در پی سود بیشتر این اعتبار را از دست نمیدهند. اگر گرد و غبار وارد تار و پود فرش شود شما مجبور به شستشوی آن خواهید شد. از قیمت تابلو فرش بیشتر بدانیم! حالت دوم، در واقع حالت چاپ عکس روی تابلو فرش میباشد که بیشتر برای عکسهای شخصی و سفارشی مورد استفاده قرار میگیرد؛ در این حالت فرش به صورت خام و به رنگ سفید یا کرم توسط دستگاه بافته شده و سپس عکس مورد نظر بر روی فرش ماشینی توسط دستگاههای مخصوص چاپ میگردد. اما اکنون شرایط متفاوت است و روی دیوار بیشتر خانه ها میتوانید این کالای زیبا را مشاهده کنید. تابلو فرشها در دو گروه دستباف و ماشینی دسته بندی میشوند، ایران یکی از عمدهترین تولید کنندگان این محصول در جهان است، این کالای لوکس و ارزشمند علاوه بر جنبهی تزئینی، یک اثر هنری فاخر ( به ویژه نوع دستباف آن) به حساب میآید، زمانی که روی دیوار نصب میشود جلوهای خیرهکننده به محیط میدهد و تحسین همه را برمیانگیزد.

باتوجه به نکاتی که گفته شد، می توانید تابلو فرش ماشینی مورد نظرتان را خریداری نمایید. این فرشها غالباً پرزهای کوتاهی دارند و البته پرداخت آنها به وسیله افراد ماهری انجام میشود. اگر مجبور به شستشوی فرش شدید، هرگز این کار را به وسیله مایع لباسشویی انجام ندهید، بهتر است به وسیله شامپو فرش آن را تمیز کنید، در غیر این صورت بهتر است فرش را از قاب خارج کرده و به مراکز معتبر شستشوی فرش بدهید. تابلو فرش ها به دو گروه دست ساز و ماشینی طبقه بندی می شوند. تابلو فرش بافت کریستال ( برخلاف تابلوفرش بافت های ماشینی معمولی که توسط دستگاه نقشه می شوند ) توسط طراحان مجرب و دقیقا مانند فرش دست باف نقشه می شود و تنها ربات مخصوص بافت تابلوفرش ، فرش را می بافد. و مطمئن باشید تنها با مطالعه کامل این پست به صورت کامل با اصول و مفاهیم تابلو فرش آشنا میشوید طوری که پس از خواندن این مقاله اطلاعات جامعی در مورد این هنر ایران و ایرانی دریافت خواهید کرد. چرا که درحین رفو و مرمت فرش و سایر فنون نظیر آن این امکان وجود دارد که امضاء یا نام اشخاص در زیر تابلو بافته شود و تنها در صورتی که خیلی حرفه ای باشید میتوانید این مساله را تشخیص دهید.

دیدگاهتان را بنویسید