ویژگی های تابلو فرش دستباف + مزایا و معایب آن

برای تزئین دیوار، باید علاوه بر دیوار، سبك دکوراسیون داخلی منزل را هم درنظر بگیرید؛ معمولاً یک تابلوی نسبتا بزرگ در فضاهای کلاسیک شامل تصاویری از اماکن، اشخاص یا اشیاء قدیمی یا طبیعی بر روی دیوار نصب می شود. میتوانید این تابلوها را در کنار دیگر تابلو های بزرگ قرار دهید و منظره ای چشم نواز در دکوراسیون خانه ی خود خلق کنید. از جمله اینان فروشگاه فرش کلاهدوزان است که از تولید تا ارائه فرش دست داشته و علاوه بر کیفیت بسیار خوب اعتماد مشتریان خود را بهترین ضمانت تجارت خود میداند. هر چه شانه و تراکم بیشتر باشد بر زیبایی فرش افزوده می شود و از انجایی که فلسفه تابلو فرش ها زیبایی ست باید این محصولا در بالاترین شانه و تراکم ممکن تولید شود تا به حد زیبا و چشم نواز گردد . توجه به تمام مواردی که در بالا بیان شد به شما کمک میکند تا خریدی رضایت بخش را تجربه کنید.

مهم نیست تصمیم دارید تابلو فرش دستباف بخرید یا تابلو فرش ماشینی؛ پیش از خرید هر کدام از این دو محصول باید بودجهی خود را در نظر بگیرید. بدون شک تابلو فرشهای دستباف مانن هر اثر هنریِ دیگری که کار دست انسان است، گرانتر از انواع ماشینی هستند. تابلو فرشها در دو گروه دستباف و ماشینی دسته بندی میشوند، ایران یکی از عمدهترین تولید کنندگان این محصول در جهان است، این کالای لوکس و ارزشمند علاوه بر جنبهی تزئینی، یک اثر هنری فاخر ( به ویژه نوع دستباف آن) به حساب میآید، زمانی که روی دیوار نصب میشود جلوهای خیرهکننده به محیط میدهد و تحسین همه را برمیانگیزد. پرداخت فرش نیازمند مهارت است و بر کیفیت و ظاهر آن اثر میگذارد. هنگام خرید این کالای گران قیمت باید به کیفیت بافت، چلهها و هم چنین پرداخت کار توجه کنید و حتی الامکان سعی کنید آن را از فروشگاه های معتبر خریداری کنید. همانطور که از نام این تابلوها پیدا است، یک دستگاه در مدت زمان کوتاهی میتواند این تابلو فرشها را تولید کند. دقت کنید که بهتر است تابلو فرش را قاب نشده تهیه فرمایید چراکه قاب میتواند کجیهای فرش را بپوشاند در حالیکه اگر دو طرف تابلو فرش بدون قاب را روی هم بگذارید به راحتی متوجه کجی های آن خواهید شد.

اگر تابلو فرش را برای اضافه کردن یک جلوه بصری زیبا به اتاق نشیمن می خواهید بهتر است، تصاویر گل با رنگ های متنوع و گرم را انتخاب کنید. بهتر است اول با این محصول و انواع آن آشنا شوید، سپس اقدام به خرید کنید. برای همین تابلو را بدون قاب خریده و بعد اگر خواستید آن را قاب کنید البته می توانید قاب دلخواه خودتان را هم انتخاب نمایید. اما اکنون شرایط متفاوت است و روی دیوار بیشتر خانه ها میتوانید این کالای زیبا را مشاهده کنید. گاهی بافت این تابلو ها کج است ولی این نقص در میان طرح ها گم میشود. نوع دیگر گره، متقارن یا گره ترکی است که غالبا در فرشهای شمال ایران مشاهده میشود. در فرش بافی تبریز و اصفهان که از تخصصی ترین صنایع فرش در ایران به شمار می روند، معنا و مفهوم رجشمار وابسته به مفهومی به نام ذرع است. برای خرید تابلو فرش بهتر است به فروشگاههایی مراجعه کنید که این کالا را در انواع رنگ ها و طرح ها داشته باشند تا بتوانید با استفاده از این تنوع انتخاب بهتری داشته باشید.

اگر میخواهید تابلو هایی با برند خاص و یا بافتهی اساتید مشهور را تهیه کنید، حتما پروسه ی خرید را از طریق فروشگاه های معتبر و یا خود شخص بافنده انجام دهید. پیش از آنکه برای خرید تابلو فرش اقدام کنید، راهنمای خرید آن را در ادامه بخوانید. 2- با نگاه کردن به پشت تابلو فرش علاوه بر اینکه می توانید شناسنامه آن را بررسی کنید، می توانید نوع گره ها و درشت و ریز بودن آنها را هم ببینید و البته قادر خواهید بود از میزان دقیق بودن شانه هایی که بافنده زده است هم مطلع شوید. چله های بریشمی بسیار ظریف بوده و درخشان تر هستند و هنگام دست کشیدن هم کاملا ظرافت آنها معلوم است. تابلو فرش های آنتیک تبریز ، طرح های کلاسیک و مجموعه ای از الگوهای آشکار را در هر رنگ قابل تصور ، از رنگ های درخشان گرفته تا پاستل های نرم ارائه می دهند و آنچه آن ها را از سایر فرش های ایرانی متمایز می کند ، کیفیت آن هاست. سایز های مختلفی از این تابلوها وجود دارد که با توجه به سلیقهی خود میتوانید بهترین آنها را انتخاب کنید. البته این تابلوها در آن زمان، نقشها و طرحهای سادهای داشتند و استفاده از آنها چندان هم رایج نبود.

دیدگاهتان را بنویسید