پرداخت تابلو فرش چیست؟

رماننویس معروف، آلدوس هاکسلی این اثر را “غمگینترین” اثر هنری دنیا نامید. نام این اثر زیبا آوای فرشتگان (song of the angels) می باشد. بر خلاف تابلوهای مشابه که بیشتر شبیه چاپ روی پارچه مخمل یا جیر بحساب میان، این تابلو بسیار زیبا و دوست داشتنیه و به نسبت قیمتش واقعا زیبا و تمیزه. در تابلو فرش سابلیمیشن چاپ تصویر مورد نظر برای مثال تصویر منظره ای زیبا بر روی بافته ای با شانه و تراکم مناسب به آسانی و بر اثر حرارت انجام می شود . این اثر هنری نشانگر صحنههایی از شام آخر روزهای پایانی عمر مسیح است آنطور که انجیل به آن اشاره کردهاست. اما بی شک چهره کوچک و تیرهای که دست به سمت نان دراز کردهاست یهوداست. شما می توانید عکس دلخواه خود را برای ما ارسال کرده ما آنرا روی تابلو فرش چاپ کرده و برای شما به تمام نقاط ایران ارسال خواهیم کرد. می توانید به پشت فرش نگاه کنید تا نوع گره ها را از نظر بزرگ یا کوچک بررسی کنید ، همچنین اگر کمی دقت کنید و قبل از خرید اطلاعات خود را افزایش دهید ، می توانید در مورد دقت شانه ها به قسمت پشت کار نگاه کنید کمی توسط بافنده.

بله. البته برای شستن این تابلوها یا باید از قالیشوییها کمک بگیرید یا با دقت تمام این کار را انجام دهید. از این رو بافت تابلو فرش منظره کار هر بافنده و طراحی نیست و نیازمند تخصص بالا می باشد . و از میان طرح های پرفروش با طرفداران زیاد مانند تابلو فرش های دستباف وان یکاد تبریز و طرح فرانسوی ، مینیاتور ، دارکوب ، چهره ، شام آخر ، منظره گل و دیگر مدل ها که اکثرا اینها جستجو و خرید بیشتری دارند. ما به شما قول میدهیم با خواندن این مقاله و همچنین مطالبی که در آینده و در به روز رسانی های بعدی به این مقاله اضافه خواهد شد دیگر نیاز به هیچ مرجع دیگری در مورد تابلو فرش نخواهید داشت. این کالای نفیس و ارزشمند جنبهای تزیینی دارد و مانند تابلو میتوان آن را روی دیوار آویزان کرد. این نوع تابلوفرشها معمولا دارای طرح برجسته هستند مثلا در تابلوفرش دستباف طرح اسب ممکن است یالهای اسب برجسته باشند. بهطورمعمول تابلو فرشهای نفیس را با الیاف ابریشم می­بافند که دارای کیفیت عالی و زیبایی دوچندان هستند، اما از پشم و الیاف مصنوعی نیز در بافت این نوع فرشها استفاده میشود.

تابلو فرش ایرانی ، دارای کیفیت لمسی جاودانه و دلنشین است که با سایر اشکال هنری قابل مقایسه نیست. در واقع این فرآیند در نتیجۀ ایده­ پردازی­ های هنرمندان ماهر ایرانی بوده است. پرداخت تابلو فرش دستباف در واقع آخرین مرحله بافت فرش می باشد. واقع گرایی بود و از آن جا که او یک کاتولیک معتقد بود جزء نقاشان مذهبی به شمار می رود. او به دلیل کارهایی که با زمینه اساطیری کشیده مشهور است. برای تشخیص تابلو فرش خوب همیشه به پشت آن توجه کنید. برای دکوراسیون بهتر، علاوه بر رنگ، باید به بافت، اندازه و طرح فرش توجه کنید. و این موضوع را در نظر داشته باشید که برای تشخیص میزان کج بودن تابلو فرش، حتما به پشت آن نگاه کنید تا در صورت کج بودن، به راحتی برای شما قابل تشخیص باشد. تابلو فرش ماشینی کلاسیک که در تصویر مشاهده می کنید آوای فرشتگان نام دارد و در دسته تابلو فرش اروپایی و فرانسوی طبقه بندی می شود. از نظر کارشناسان قالی میزان استفاده از رنگ های طبیعی و هماهنگی قرار گرفتن این رنگ ها و در بیانی ساده تر تأثیر تصویر فرش بر روی ببینده ، از عوامل موثر بر کیفیت و قیمت تابلو فرش است.

یکی از مهمترین عوامل در تعیین کیفیت یک تابلو فرش نقشه ای است که برای تابلوفرش تهیه می شوند. چه قابی برای تابلو فرش بهتر است؟ به تعداد گره بکار رفته در هفت سانتیمتر طولی بافت ( چه در عرض و چه در ارتفاع ) رجشمار می گویند. طبیعی است که هرچقدر تراکم گره بیشتر باشد فرش کیفیت مطلوبتری دارد. علت این موضوع استفاده از الیاف و رنگهای طبیعی در این تابلوها است. این مجموعه از زمان تاسیس در سال ۱۳۶۰ ، آرام آرام از یک فرش فروشی ساده به یک فروشنده بین المللی فرش تبدیل شده است که دراروپا، امریکا و اقیانوسیه فعالیت می کند. نکته دیگری که در حین خرید تابلو فرش باید مورد توجه باشد، پرداخت تابلو فرش است، پرداخت درست یک هنر و مهارت است، چنانچه درست انجام نشود، هم کیفیت ظاهری و هم ارزش تابلو فرش پایین می آید. اگر تابلو فرش پرداخت نشده باشد، طرح به خوبی قابل رویت نخواهد بود. اگر فاصلهی لبههای بالا و پایین قالی تا وسط ترنج، بیش از ۳ سانتیمتر با هم تفاوت داشته باشد، از ارزش و قیمت قالی کم میشود.

دیدگاهتان را بنویسید