25 مدل تابلو فرش دستبافت زیبا، ارزان و خیرهکننده + خرید اینترنتی – لیست بیست

۶- در خرید تابلو فرش دستبافت حتما به اعتبار برند و بافنده توجه کنید و اگر کار خاصی مد نظرتان هست برای اصل بودن کار، بهتر است که آن را از صاحب برند و استاد بافنده تهیه نمایید. امکان دارد تابلو فرشی را به دلیل داشتن امضاء بافندهای معروف چند برابر بفروشند اما باید بدانید که میشود امضاء را در هنگام رفو و ترمیم فرش جعل نمود و باز معتمد بودن فرشنده اهمیت فراوان مییابد. 3 متر بافته میشود. ریشه های تابلو فرش به صورت ابریشمی و بافته شده هستند. ۱- نخ های مرینوس نسبت به پشم باریک تر هستند در نتیجه بافت حاصل از آن زیبا تر خواهد بود. اما در فرشهای ماشینی ریشه فرش را به صورت جداگانه به آن وصل میکنند. شمارش دقیق گرهها در واحد سطح را به کمک ذرهبینی میتوان انجام داد که به یک قاب مدرج به واحدهای اندازهگیری (سانتیمتر یا اینچ) متصل شده است.با این وسیله تعداد گرهها را در عرض و طول یک قاب جداگانه از فرش میشمارند و در یکدیگر ضرب میکنند تا تعداد گرههای موجود در یک واحد از سطح فرش به دست آید. تابلو فرش های دستبافت با طرح ها و مدل های گوناگون در بازار موجود هستند که شما می توانید تابلو فرش مورد نظر را متناسب با توان اقتصادی خود خریداری کنید.

در فرایند رجشماری فرش های تبریز ، تعداد رج ها در یک شانزدهم ذرع یعنی حدود 7 سانتی متر شمرده می شوند. و این موضوع را در نظر داشته باشید که برای تشخیص میزان کج بودن تابلو فرش، حتما به پشت آن نگاه کنید تا در صورت کج بودن، به راحتی برای شما قابل تشخیص باشد. ۵- در خرید تابلو فرش حتما به مقدار ابریشم مصرفی آن توجه نمایید زیرا هر چقدر مقدار ابریشم تابلو فرش بیشتر باشد در نتیجه قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود این امر به راحتی قابل بررسی میباشد. اگر فروشنده تابلو فرش را قاب شده به شما ارائه داد حتما از او بخواهید که نمونه قاب نشده را برایتان بیاورد تا به راحتی پشت تابلو فرش را ببینید که اطلاعات مهمی در خود دارد. فرشهای کمدوام، ظریف، ابریشمی، قدیمی، عتیقه یا زمینه روشن را نباید در اتاق نشیمن، نهارخوری و اتاقهای کودکان قرار داد. تصور کنید تصویری زیبا از یک منظرهی طبیعی خاص و یا حیات وحشی شگفت انگیز و دوست داشتنی را روی دیوار اتاق خود در قابی زیبا از جنس تابلوفرش نفیس که رنگهای زیبایی دارد؛ واقعا چه نشاط و شور و لذتی در دل آدم به وجود می آورد: منظرهی یک جنگل، گلهای زیبا و خارق العاده، دریا، باغ و بوستان، حیوانات شگفت انگیز، کوچ پرندگان و …

هرچه گرهها از نظر درشتی، ریزی، یکنواختی و میزان فاصله بین آنها در پشت فرش منظم و یک اندازه باشد، نشاندهنده کیفیت بالاتر تابلو فرش است. سایز تابلو فرش: تابلو های دستی به دلیل اینکه اندازه کوچکتری نسبت به فرش های دستی دارند در نتیجه تنوع نقش و رنگ و مدل بافت آنها کار را حساس تر میکند در نتیجه به شدت نیاز به رعایت یکسری ریزه کاری های بیشتر توسط بافنده دارد. و حتی ممکن است اندازه گرهها با هم متفاوت باشد. برای خرید تابلو فرش تنها نباید سایز فرش را در نظر بگیرید بلکه سایز آن را با قاب باید مد نظر قرار دهید. از طرفی بهتر است که نوع چله کشی تابلو فرش را نیز در نظر بگیرید. البته در کنار نوع گره که ریز یا درشت باشد، موضوع مهم دیگری نیز روی کیفیت تابلو فرش دستباف اثرگذار است که همانا میزان شانه زدن قالیباف روی کار است. تابلو فرش های دستبافت هم مانند فرش دستبافت نوع و کیفیت مواد اولیه آنها تأثیر مستقیم برکیفیت نهایی محصول می گذارد، چرا که میدانیم نخ ابرشیم جز گران ترین نخ ها به حساب میآیند چون نسبت به بقیه نخ ها ظریف تر و زیباتر هستند از طرفی هر چقدر کاربرد نخ ابریشم در تابلو فرش بیشتر باشد در نتیجه از نظر قیمتی بیشتر خواهند بود.

پرداخت تابلوفرش هنری است که اگر بدون مهارت انجام گیرد، نه تنها در کیفیت ظاهری آن تأثیر منفی می­ گذارد، بلکه از ارزش آن نیز میکاهد. در حال حاضر، روند جدیدی بهعنوان بخشی از فرهنگ فرش ایرانی به آرامی شکل گرفته است که طی آن جهانیان به این نتیجه رسیدهاند ایرانیان بهترین قالیباف و قدیمیترین تولیدکنندگان فرش شناخته شده در جهان و جامعه مدرن هستند، چراکه بعد از قرنها خلق فرشهای نفیس بزرگ توانستند بار دیگر محصول جدید دیگری با ابعاد کوچکتر و البته زیباتر و جذابتر با نام تابلو فرش را به جهانیان عرضه کنند که در حال حاضر از معروفترین، شناخته شده ترین و نادرترین آثار هنری در سراسر جهان است. تابلو فرشها در نقشهای بسیار متنوعی نظیر طبیعت، حیوانات، اشیاء، پرتره اشخاص برجسته، نقاشیهای معروف، آیات قرآن و یا اشعار معروف و بسیاری از طرحهای دیگر بافته میشوند. نخ­های مورد استفاده در تابلوفرش، ابریشم(البته از نوع طبیعی)، مرینوس تبریز، پشم، نخ­های از جنس الیاف مصنوعی مثل آکریلیت هستند. نکات مهم در خرید تابلو فرش و اینکه برای خرید تابلو فرش چه پارمترهایی را باید در نظر بگیریم؟ در مکانی که نور مستقیم بر روی تابلو فرش است، آن را نصب نکنید. از هر نظر ، یکی از نمادهای اصیل ایرانی در دنیا تابلو فرش است.

دیدگاهتان را بنویسید