25 مدل تابلو فرش دستبافت زیبا، ارزان و خیرهکننده + خرید اینترنتی – لیست بیست

انواع متفاوتی از این هنر ستودنی وجود دارد که معرفی هر کدام از آنها نیازمند ساعتها زمان است. انواع طرح تابلوفرش دستباف در بازار وجود دارند که به دو نوع تابلوفرش پوستر بافت و تابلوفرش کامپیوتری تقسیم می شوند. همچنین الیاف پشم با گذر زمان دچار ساییدگی شده ولی نخ مرینوس این­گونه نیست، بنابراین برای استفاده از نخ مناسب جهت بافت تابلوفرش در مقام مقایسه ابریشم، بعد مرینوس، بعد پشم از نظر مقاومت قرار دارند. در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی هنر تابلو فرش دستباف بپردازیم و مهمترین نکات از زمان پیدایش تا انتخاب یک نمونه خوب را خدمت شما معرفی کنیم. نخ پشمی از الیاف به دست آمده از پشم گوسفند تهیه می­گردد، کیفیت نخ­های پشمی، به نژاد گوسفند، زمان چیدن پشم و نحوۀ ریسیدن آن بستگی دارد. در سده پنجم پیش از میلاد روند پیدایش قالی و گلیم به یک باره به تکامل رسید و قالی بافی رونق گرفت. فرش و تابلو فرش دستباف، هنری با قدمت سه هزار ساله در خطه آذربایجان است اما این روزها با صدایی به جز سکوت در بازار و مشکلات گره خورده برای قالی بافان روبه رو نیستیم.

برای دکوراسیون بهتر، علاوه بر رنگ، باید به بافت، اندازه و طرح فرش توجه کنید. این نکته را در نظر بگیرید که از گرفتن شیشه بر روی قاب تابلو فرش جلوگیری شود به این علت که سبب فرسودگی و پوسیدگی تابلو فرش می شود و همینطور توجه کنید که اندازه تابلو متناسب با عکس انتخاب شود. تابلو فرش دستباف به عنوان هدیهای ارزشمند از پیشینیان ما به جا مانده است. با خرید تابلو فرش بخشی ماندگار از پیکره هنر را برای همیشه به خانه خود ببرید! اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران در سال 1357، صنعت تابلو فرش شروع به تغییر و رشدی سریع کرد و بسیاری از الگوهای اصیل که در ایران معروف بودند به بسیاری از کشورها صادر شدند که البته این مسئله سبب شد کشورهای وارد کننده این هنر اصیل ایرانی شروع به تولید محصولات مشابه، با کیفیت بسیار پایینتر کنند. اما فرش ماشینی به خاطر مواد پلاستیکی این ویژگی را ندارد. هرچند هنوز هم تابلو فرشهای ابریشمی و پشمی-گل ابریشمی دستباف به دست هنرمندان بافته میشود، اما امروزه نخهای مصنوعی و شیوههای ماشینی جایگزین الیاف گران و تابلو فرشهای دستباف شده که تا حد زیادی سبب کاهش قیمت تمام شده بافت این تابلوها میشود.

باید گفت که این اتفاق در هنگام بافت نمی افتد این مسئله بعد از بافت توسط پرداختچی اتفاق می افتد و پرداخت یک هنر محسوب میشود. در هنگام پرداختکاری فرش، میشود این تفاوت برجستگی را ایجاد کرد. از دیگر نکات مهم هنگام خرید تابلو فرش اینست که نقوش برجسته فرش در هنگام بافت ایجاد نشده و جزء سختی بافت محسوب نمیشود. یکی دیگر از نکات مهم در روند شستن تابلو فرش انتخاب شامپوی مناسب است، زیرا استفاده از شامپو فرشهایی با درصد پایین خاصیت اسیدی و جوهر نمک برای شما در اولویت بایستی قرار بگیرند. این تعداد گره ها رج فرش را برایتان تعیین می کنند. هماکنون، صنعت فرش تصویری در ایران بهعنوان یک صنعت بیرقیب در سراسر جهان با سرعت هرچهتمامتر بهپیش میرود و هر روز با خلق ابداعات جدید در این عرصه فاصله خود را با رقیبان پوشالی خود بیشازپیش افزایش میدهد. برخی از اینها را با دیدن پشت تابلو فرش میتوان تشخیص داد. تابلو فرش با چله ی ابریشمی گران قیمت تر است، همینطور چله و یا پرزهای ابریشمی آن بسیار ظریف تر و درخشان تر از نخ می باشند و جلوه نمایی بیشتری دارند. برای تشخیص کجی های ایجاد شده در تابلو، بهتر است تابلویی را بخرید که قاب نشده باشد زیرا قاب میتواند کجی ها و عیب های تابلو فرش را پوشانده و از بین ببرد.

پس در تشخیص تابلو فرش خوب معتمد بودن فروشنده اهمیت بسیاری دارد. همان طور که برای بالا بردن استحکام فرش های ماشینی از آهار استفاده می کنند، در تابلو فرش های ماشینی نیز آهار کاربرد دارد و آنرا با وسیله های ترکیبی از مواد صنعتی که چسب گونه هستند بعد از آماده شدن تابلو فرش، آهار می زنند. از طرفی ظرافت بافت تابلو فرش ماشینی در نمونههای جدید نیز بسیار بالا رفته است. تنوع بالا در طرح و نقش و کیفیت بالای محصولات این فیلدکاری نیز نقش موثری در تثبیت فرهنگ خرید تابلو فرش دارد. و اصولاً از ویژگیهای فرش دستباف به شمار میرود، پس میتوان از آن چشمپوشی کرد. ناگفته نماند که بسیاری از کارشناسان هنری خطاهای فرش عشایر را نشانه اصیل بودن این نوع فرش دستباف میدانند و معمولا فرشهای عشایری با خطا را به فرشهای منظم و دقیق شهری ترجیح میدهند. تابلو فرش از جمله این نوع هدایا میباشد. و به راستی روح خداوند در انسان و هنر او دمیده شده است و چه هنری زیباتر از بافت گره به گره فرش ، ما در گالری تابلو فرش هامون بر آن شدیم با توضیحات کامل در مورد تابلو فرش ، شما را با این هنر ایران زمین آشناتر کنیم و این امکان را به شما بدهیم تا با مقایسه طرح های مختلف گزینه مناسب خود را راحتتر انتخاب کرده و بتوانید با قیمت بسیار مناسب آن را خریداری فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید