25 مدل تابلو فرش دستبافت زیبا، ارزان و خیرهکننده + خرید اینترنتی – لیست بیست

تابلو فرش های ماشینی، امروزه راه خود را به بازار پیدا کردهاند و نسبت به تابلوهای دستباف، ارزانتر هستند؛ به همین خاطر تابلو فرش های دستباف، جزء عناصر تزیینی لوکس و شیک به حساب میآیند. امروزه تابلو فرش ها، از جمله عناصر تزیینی زیبا و خاص در خانه به حساب میآیند و در اکثر خانهها دیده میشوند و بهخاطر طرح و نقش خاصی که دارند، به دکوراسیون اصالت میدهند. همانطور که گفتیم بهتر است تابلو فرش را بدون قاب بخرید تا هم از اصالت و کیفیتش مطمئن شوید و هم نوع قاب را به دلخواه خودتان انتخاب کنید. در استفاده از تابلو توجه کنید که قاب مناسبی را برای آن انتخاب كنید. اگر تابلو فرش خریداری کردید، پس از چند سال که از عمر آن گذشت میتوانید آن را به مراکزی که پرداخت فرش را انجام میدهند ببرید و دوباره طرح فرشتان را نو کنید. حتی اگر تابلو فرشی که میخرید قدیمی است، باید به پرداخت آن دقت کنید چرا که عمل روگیری تنها برای فرشهای نو نیست و برای فرشهای کهنه و قدیمی هم انجام میشود. غالباً تابلو فرشها نیازی به شستوشو ندارند، اگر احساس کردید این کار لازم است، از مراکز قالیشویی که تخصص تابلو فرش دارند، کمک بگیرید در غیر این صورت تابلو را از قاب جدا کنید، سپس روی آن را با جاروبرقی که دهانش تمیز است جارو کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در روند شستن تابلو فرش انتخاب شامپوی مناسب است، زیرا استفاده از شامپو فرشهایی با درصد پایین خاصیت اسیدی و جوهر نمک برای شما در اولویت بایستی قرار بگیرند. شما می­ توانید به هنگام خرید و انتخاب تابلوفرش، تابلوفرش­هایی را انتخاب نمایید که طرح و رنگ آنها با دکوراسیون منزلتان هماهنگی داشته باشند، به عنوان مثال رنگ و طر­ح­هایی را انتخاب نمایید که به رنگ پرده، مبل و یا فرش محیط­تان نزدیک­تر و در اصطلاح ست باشند. خرید این محصول بهعنوان بخشی از دکوراتیو منزل یا جهت هدیه و موارد مشابه پیشنهادی ویژه بهشمار میآید. اما ظرافت و تراکم، اصلیترین تفاوت این تابلو فرشها با فرشهای معمولی است. جنس تابلو فرشها ابریشم مصنوعی «پلیاستر» است. قیمت تابلو فرش دستباف مینیاتور تمام ابریشم قیمت نسبتا بالایی در مقایسه با دیگر تابلو فرش ها دارد و گرانترین تابلو فرش دستباف است اگر محدودیت مالی ندارید خرید این نوع از تابلو فرش ها اکیدا توصیه می شود. خرید تابلو فرش دستبافت: یک تیر و چندین نشان! یک تابلو فرش، صبوری، هنر، خلاقیت و زحمت یک قالی باف را به نمایش میگذارد و ببینده را به وجد میآورد. معمولا، تابلو فرش ها، بیانگر یک داستان و روایتگر یک تصویر هستند.

تابلو فرش، همان فرش با ابعاد و اندازه کوچک است که به کمک قاب، به دیوار نصب میشود و تاثیر زیادی بر روی زیبایی چیدمان و دکوراسیون خانه شما میگذارد. تحت هیچ شرایطی تابلو را در مقابل نور مستقیم آفتاب خشک نکنید زیرا باعث تغییر رنگ و از دست رفتن درخشندگی آن میشود. اگر قصد شستن تابلو فرش را دارید، کمی شامپو فرش و آب سرد به شما کمک میکند این کار را انجام دهید. سایز خاص و عمودی تابلو فرش “گلهای رز” سبب میشود که ارتفاع اتاق بیش از آنچه هست به بیننده القا شود. تابلوفرش ماشینی با استفاده از ماشینآلات کامپیوتری مدرن نظیر شونهر، HCP و HCI بافته میشود که بر گرفته از تکنولوژی بافت بلژیک و آلمان میباشد؛ شهرستان کاشان (واقع در استان اصفهان) را میتوان بزرگترین تولید کنندهی تابلو فرش ماشینی، نه تنها در ایران که در جهان دانست. برای خشک کردن، به هیچ عنوان تابلو فرش را از بند رخت آویزون نکنید زیرا باعث در هم آمیختن رنگهای موجود در آن میشود، برای این کار تابلو را روی زمین و در محیطی گرم پهن کنید و به آن زمان دهید تا کاملا خشک شود. برای یادگیری شستشوی اصولی فرش ماشینی شاهکار مشهد می توانید به مقاله روشهای شستشو و تمیز کردن فرش ماشینی مراجعه کنید.

اگر قصد خرید تابلو فرشی دارید که توسط استاد خاصی بافته شده و یا برند خاصی داشته باشد بهتر است از فروشگاه های معتبر و یا حتی الامکان از خود بافنده خریداری نمایید.تابلو فرش هایی که چله ی ابریشمی دارند گران قیمت تر هستند ، با نگاه کردن به چله به راحتی میتوانید ابریشمی یا نخی بودن آن را تشخیص دهید ، چله و یا پرزهای ابریشمی بسیار ظریف تر و درخشنده تر از نخ میباشد و قاعدتا جلوه بسیار زیباتری نیز به کار میدهند.نکته دیگری که باید در نظر داشت پرداخت تابلوفرش است. رزها چشمگیر، زیبا و به طورکلی کلاسیک هستند و چیدمان شما را رسمیتر جلوه میدهند. ۳ متر بافته شده تابلو فرش گفته می شود، همینطور فرشی است که در ابعاد کوچک تر بافته می شود، این کالای ارزشمند و هنری جنبه تزیینی دارد، مثل تابلو که روی دیوار نصب می شود و جلوه ی بی بدیلی به محیط می دهد. همچنین قیمت مطلوب و مناسب تابلو فرش منظره در مقایسه با زیبایی که به دکوراسیون می بخشد قابل قیاس نخواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید